GN 16/2019 Archiwum

Wielki Tydzień w katedrze

Biskupi: Piotr Libera, Mirosław Milewski i Roman Marcinkowski będą przewodniczyli liturgii Świętego Triduum Paschalnego w bazylice katedralnej w Płocku.

W Wielki Czwartek o godz. 10 Mszy Krzyżma będzie przewodniczył biskup płocki Piotr Libera. W czasie liturgii zostaną pobłogosławione oleje do sprawowania sakramentów, a księża odnowią przyrzeczenia kapłańskie.

W tym samym dniu o godz. 18 Mszy Wieczerzy Pańskiej będzie przewodniczył bp Piotr Libera.

Także w Wielki Piątek o godz. 18 liturgii Męki Pańskiej będzie przewodniczył biskup płocki.

Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej pod przewodnictwem bp. Mirosława Milewskiego rozpocznie się 20 kwietnia o godz. 20.

W niedzielę wielkanocną procesji rezurekcyjnej i uroczystej Mszy św. o godz. 6 będzie przewodniczył bp Roman Marcinkowski.

W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 9 modlitwie porannej Kościoła – tradycyjnie zwanej ciemną jutrznią - również będą przewodniczyli biskupi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL