Sierpc. Zobaczyć Eucharystię i uwierzyć

Grupa teatralna, działająca przy sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej, przygotowała misterium o Mszy św.

Przy sierpeckim kościele na wzgórzu Loret od kilku miesięcy trwają duchowe przygotowania do otwarcia kolejnej, już trzeciej w diecezji kaplicy wieczystej adoracji. Księża i świeccy ewangelizatorzy głoszą świadectwa o znaczeniu adoracji i opowiadają, w jaki sposób zmienia ona ich życie. Ks. proboszcz Marek Tomulczuk, pallotyn, postanowił sięgnąć jeszcze po inną, artystyczną i ewangelizacyjną formę dotarcia do wiernych z tym przesłaniem.

- Sięgnęliśmy po sprawdzoną sztukę o przeżywaniu tajemnicy Mszy św., według objawień boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas, aby uchwycić to, czego nie widzi oko, ale czuje serce. Ta sztuka była wystawiana już w wielu parafiach. Postanowiliśmy ją przygotować dla naszych potrzeb, aby poprzez taką formę katechezy rozbudzać coraz większa miłość do Eucharystii - mówi ks. proboszcz.

W przedstawienie zaangażowało się ponad 40 osób z różnych wspólnot działających przy parafii: z Legionu Maryi, Wojowników Maryi, czy grupy modlitewnej "Betlejem". Ich przygotowania i próby polegały nie tylko na szlifowaniu kolejnych scen, ale najpierw na indywidualnej modlitwie. - Przez ten obraz zrozumiałam, że za mało modlę się za księży. Nie przywiązywałem uwagi do przygotowania do Mszy św., że nie powinienem w te wielkie tajemnice wchodzić w pośpiechu, ale wyciszony i rozmodlony. Szukamy cudownych i pięknych miejsc, a tymczasem we Mszy św. jest wszystko. Na liturgii powinniśmy pamiętać, że uczestniczy w niej Maryja, aniołowie i święci. Aby głębiej ją przeżywać, musimy zawsze przebaczać - mówili aktorzy amatorzy, zaangażowani w wydarzenie. Cieszą się, że to ewangelizacyjne przedsięwzięcie połączyło siły różnych wspólnot i osób niezaangażowanych z parafii.

Przedstawienie można zobaczyć w sierpeckim sanktuarium 28 kwietnia o 19.00, ale już zgłaszają się kolejne parafie, aby także u nich mogło być ono powtórzone.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

wp