Powołanie to "teraz"

W tygodniu modlitw o powołania klerycy i wychowawcy Wyższego Seminarium Duchownego odwiedzają parafie w Płocku i diecezji.

Wspólna modlitwa, spotkania z grupami - zwłaszcza z młodzieżą - i głoszone świadectwa alumnów są apostolskim sposobem pracy powołaniowej w diecezji. Przedstawiciele WSD już odwiedzili parafie w Dobrzyniu n. Wisłą i Krzynowłodze Wielkiej, a w tym tygodniu można ich spotkać w parafiach Płocka.

Seminarium wychodzi więc na zewnątrz z misją powołaniową. Zaprasza również w swe mury, zwłaszcza do swej kaplicy. W każdy trzeci czwartek miesiąca odbywa się CZAS, czyli czwartkowa adoracja seminaryjna, z udziałem świeckich przedstawicieli wspólnot, ruchów i stowarzyszeń diecezji. W ostatnie spotkanie, w czwartek 18 kwietnia kaplicę Dobrego Pasterza wypełnili członkowie Odnowy w Duchu Świętym z Płocka, Płońska i Żuromina.

- Nie może nie obchodzić ludzi wierzących to szczególne miejsce Kościoła diecezjalnego, jakim jest seminarium. Tu, w kaplicy Dobrego Pasterza, obok klasztorów, chyba najwcześniej rozpoczynają się modlitwy i najpóźniej gaśnie światło. Ta wspólnota, która się formuje, kształci, modli i posługuje w różnych przestrzeniach życia diecezjalnego, jest szczególnym darem i przyszłością diecezji - mówił ks. rektor Marek Jarosz.

Im bliżej do matury i podejmowania przez młodzież decyzji o życiowych wyborach, księża i klerycy swym głoszonym świadectwem przypominają, że przed młodymi jest również możliwość wyboru drogi ku kapłaństwu. W rozeznaniu i podjęciu decyzji mogą im pomóc spotkania w seminarium i szczególne wydarzenia o charakterze powołaniowym. Przede wszystkim są to święcenia diakonatu, które będą miały miejsce w płockiej katedrze - w sobotę 25 maja o godz. 11, a także święcenia kapłańskie - w sobotę 8 czerwca o godz. 11, również w katedrze. Do udziału w tym drugim wydarzeniu szczególnie są zaproszeni ministranci i ceremoniarze.

Kto chciałby poznać bliżej seminarium i rytm życia wspólnoty, jest zaproszony do udziału w dniu z życia kleryka, gdy sam może przeżyć 24 godziny w murach seminarium, towarzysząc alumnom w modlitwach, wykładach i czasie wolnym. Dzień z życia kleryka już 26 i 27 maja. WSD zaprasza również na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się 1 czerwca, zaś w wakacje - od 25 do 29 sierpnia - na rekolekcje powołaniowe.

24 czerwca odbędzie się egzamin wstępny do WSD w Płocku. Kandydaci są proszeni o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem tel. 694 779 077. Więcej informacji o seminarium, powołaniach i rekrutacji do WSD w Płocku na profilu FB @wsdplock.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

wp