Nowy numer 47/2020 Archiwum

ABC nawiedzenia

Publikujemy obszerne fragmenty Instrukcji Duszpasterskiej o Nawiedzeniu Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, zatwierdzonej przez biskupa płockiego Piotra Liberę 11 listopada ubiegłego roku.

"Nawiedzenie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej będzie przebiegało w okresie: od 20 czerwca 2015 r. do 11 czerwca 2016 r., kolejno w 26 dekanatach, zgodnie z zatwierdzonym przez biskupa płockiego terminarzem:

Od 20 czerwca do 1 grudnia 2015 r.: Pułtusk, Maków Mazowiecki, Przasnysz, Dzierzgowo, Mława, Żuromin, Raciąż, Sierpc, Bielsk, Płońsk, Strzegowo, Ciechanów Zachód, Ciechanów Wschód, Nasielsk, Serock, Zakroczym;

Od 7 marca do 11 czerwca 2016 r.: Wyszogród, Bodzanów, Płock Wschód, Tłuchowo, Rypin, Dobrzyń nad Drwęcą, Dobrzyń nad Wisłą, Gostynin, Gąbin, Płock Zachód.

W czasie niezbędnych przerw (Uroczystość Wszystkich Świętych, Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa) Obraz będzie umieszczony i czczony w zgromadzeniach zakonnych na terenie diecezji płockiej oraz w Domu Księży Emerytów:

od 29 października do 3 listopada 2015 r. - siostry Klaryski Kapucynki, Przasnysz;

od 21 marca do 23 marca 2016 r. - Dom Księży Emerytów w Płocku;

od 23 marca do 30 marca 2016 r. - siostry pasjonistki w domu macierzystym w Płocku;

od 23 maja do 27 maja 2016 r. - siostry Benedyktynki w Sierpcu.

Uroczyste zakończenie Nawiedzenia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w diecezji płockiej będzie miało miejsce 11 czerwca 2016 r. o godz. 11.00 w Płockiej Bazylice Katedralnej przy udziale członków Episkopatu Polski, duchowieństwa diecezjalnego i zakonnego, sióstr zakonnych i seminarzystów oraz wiernych świeckich z Diecezji Płockiej. W odpowiednim czasie Biskup Płocki przekaże obraz Nawiedzenia diecezji łowickiej.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.