Płocki

Kiedy Maryja nas odwiedzi?

Nawiedzenie kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej rozpoczęło się w Pułtusku, a zakończy w płockiej katedrze.

Diecezja płocka przygotowuje się do peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej   Diecezja płocka przygotowuje się do peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej
Agnieszka Kocznur /Foto Gość
Wizerunek Matki Bożej po raz drugi odwiedzi wszystkie parafie diecezji płockiej. Poprzednia peregrynacja odbyła się 40 lat temu, w jej zakończeniu wziął udział kard. Karol Wojtyła, ówczesny metropolita krakowski, i kard. Stefan Wyszyński, prymas Polski.

Peregrynacja kopii wizerunku częstochowskiego rozpocznie się 20 czerwca 2015 r. w Pułtusku, zaś zakończy 11 czerwca 2016 r. w Płocku.

Odwiedziny Matki Bożej w naszej diecezji będą więc związane z zakończeniem 43. synodu płockiego, z jubileuszem 940-lecia istnienia diecezji płockiej i z 1050. rocznicą chrztu Polski.

Na kolejnych stronach kalendarz maryjnych odwiedzin:

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

wp

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.