GN 43/2020 Archiwum

Festiwal z hymnem

"Być uczniem Jezusa" to temat katechezy i modlitewnych spotkań w trzecim dniu Polskiej Copacabany. Mszy św. dla uczestników spotkania przewodniczy biskup płocki Piotr Libera.

Wszystko przebiega według hasła Światowych Dni Młodzieży: ”Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28,19).

Ks. Krzysztof Jończyk na porannej katechezie mówił o byciu uczniem Jezusa, bo tylko w taki sposób, można iść i głosić prawdę o Jezusie.

- Kogo naśladujesz, na kogo w życiu się powołujesz? Dlaczego tak trudno ci uwierzyć, że twoje talenty, zdolności dał ci Bóg? A więc kogo w życiu udajesz? Jakie dary i talenty zmarnowałeś naśladując dziwaków i idoli tego świata? Miej w sobie pokorę, aby uczyć się i słuchać, aby stać się uczniem - apelował ks. Jończyk w namiocie adoracji. Przypomniał historię Ryszarda Riedla, wokalisty zespołu „Dżem”.

- Zrozumiałam, że o wielu rzeczach i osobach wiem, ale powierzchownie. Chciałabym wierzyć i głębiej rozumieć - dzieliła się swym świadectwem Sandra z Rypina.

Uczestnicy Polskiej Copacabany nauczyli się śpiewać hymn centrum młodzieżowego Studnia, autorstwa kompozytora i dyrygenta Piotra Pałki: „Nie będziesz już pragnąć i łaknąć/, wiatr upalny nie porazi ciebie/, tryskające zdroje studni/,  tylko chciej pochylić się”.

- Tą studnią, wodą, orzeźwieniem jest sam Jezus Chrystus - dopowiedział w czasie próby autor słów i melodii Piotr Pałka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.