Nowy numer 44/2020 Archiwum

To go wyróżnia

Polska Copacabana, czyli V Festiwal Młodych, jest związana bezpośrednio z 28. Światowymi Dniami Młodzieży w Rio de Janeiro (od 23 do 28 lipca). Towarzyszyć jej będą charakterystyczne słowa i symbole.

Słowa:

Hasło ŚDM: „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28,19)

Tematy dni festiwalu i codziennych katechez:

1. Pragnienie nadziei – pragnienie Boga

2. Być uczniami Chrystusa

3. Być misjonarzami

 

Symbole:

Logo ŚDM – kolorystyka loga nawiązuje do narodowych barw Brazylii, czyli kolorów zielonego, żółtego i niebieskiego. W centrum zamieszczono zarys postaci Chrystusa Odkupiciela z Corcovado, w lewym górnym rogu widnieje krzyż. Logo ma kształt serca, bo to właśnie w nim rodzi się misyjność Kościoła.

Chrystus z Corcovado – znana na całym świecie figura Chrystusa Odkupiciela będzie umieszczona w Namiocie Adoracji Polskiej Copacabany.

 

Relikwie świętych: Stanisława Kostki, Karoliny Kózkówny i Jana Pawła II – przed nimi będą modlili się młodzi w Namiocie Adoracji

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.