Nowy numer 47/2020 Archiwum

Coś dla ducha

Festiwal to dobry moment, by podładować duchowe akumulatory. Stale otwarty jest Namiot Adoracji, a kazania nie są nudne.

Wielu efemowiczów przystępuje do spowiedzi   Wielu efemowiczów przystępuje do spowiedzi
Agnieszka Małecka /GN
Polska Copacabana, czyli V Festiwal Młodych diecezji płockiej to jedno z tych przedsięwzięć, gdzie zabawa, rozwijanie talentów i bycie we wspólnocie ludzi młodych łączą się z modlitwą.

Od początku historii FM charakterystycznym elementem festiwalowego krajobrazu jest wielki Namiot Adoracji, gdzie wystawiony jest Najświętszy Sakrament i odbywają się nabożeństwa. Tam też będą czekać na uczestników księża spowiednicy.

Festiwal to szansa przystąpienia do tego sakramentu dla tych, którzy z różnych względów wstydzą się pójść do spowiedzi we własnej parafii albo szukają odpowiedzi na trudne pytania, których nie mogli wcześniej zadać.

Każdego dnia Polskiej Copacabany będzie odprawiana Msza św., a przewodniczyć im będą biskupi: Henryk Tomasik, odpowiedzialny za duszpasterstwo młodzieży z ramienia Konferencje Episkopatu Polski, Wojciecha Polak, sekretarz generalny KEP i ordynariusz płocki Piotr Libera.

W ramach tego Festiwalu odbędzie się także Wieczór Chwały, czyli wielkie czuwanie uwielbienia, a w niedzielę o godz. 15 przewidziana jest Koronka na ulicach miastach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.