Od samego rana na Polską Copacabanę przybywa młodzież z różnych stron Polski. Obecnie na scenie głównej festiwalu odbywają się próby zespołów, które wystąpią wieczorem.
Ostatnie przygotowania ciągle trwają. Na brzegu plaży powstaje ogólnie dostępna „strefa masowa” - otwarta dla każdego. Znajdzie się w niej m.in. restauracja brazylijska i kawiarnia.
Powstaje też miasteczko namiotowe, do którego wchodzą osoby zarejestrowane na FM, po okazaniu identyfikatorów. Na polu namiotowym znajdują się prysznice i umywalki.
Rejestracja ruszyła przed południem. - Przyjęliśmy już ponad 100 osób, ale największy natłok uczestników będzie późnym popołudniem. Do wczoraj zarejestrowało się około 800 osób - mówi Tomek Woźniak, szef wolontariuszy. - Na nogach jestem od 6 rano. Wraz ze mną pracuje tu wielu wolontariuszy m.in. z Rypina, Mławy, Ciechanowa, Płońska i Nowego Miasta - dodaje.
Uczestnicy otrzymują w namiocie rejestracji specjalne identyfikatory, na których podane są m.in. imię i nazwisko osoby i nazwa warsztatów, w którym będzie uczestniczyć. Wczoraj, jak informują służby Patrolu, zgłoszenia docierały jeszcze o pierwszej w nocy.
Kogo jest więcej, dziewcząt czy chłopców? - Na razie raczej po równo - mówią wolontariuszki.
- Namioty warsztatowe i namiot adoracji są ogólnie dostępne. Jeśli ktoś będzie chciał przyjść i się pomodlić, będzie mógł to zrobić przez cały dzień - informuje Agnieszka Jasińska, rzecznik festiwalu.
Przy festiwalu od strony technicznej, żywieniowej i porządkowej pracuje prawie 200 osób.
Agnieszka Kocznur
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.