Nowy numer 32/2020 Archiwum

Coś dla głodomorów

Jeśli wraz z festiwalem rośnie Ci apetyt na małe co nieco, skieruj swe kroki na płocki deptak. Bar mleczny "Tumska" czeka.

W Płocku powstał bar z myślą o starszych, samotnych, biednych, którzy będą mogli przyjść i tanio zjeść obiad. Taka była geneza baru mlecznego przy ul.Tumskiej 13, który prowadzi fundacja „Przystań”. Punkt gastronomiczny cieszy się dużą popularnością. Smaczne dania, ładne wnętrze i niskie ceny przyciągają klientów.  

– Założyliśmy, że chcemy pomagać starszym, młodzieży, studentom i biednym. No i udało się. Nie mamy wykwintnych dań, ale domową, polską kuchnię, z przewagą pierogów, placków ziemniaczanych, naleśników i zup, które każdy lubi. Klientów nie brakuje. Kierujemy się ekonomią społeczną, co oznacza, że wypracowany zysk jest przeznaczony na określone cele, a nie trafia do kieszeni prezesa – mówi Mariusz Umyszkiewicz, szef baru.

Warto wiedzieć, że w barze mlecznym „Tumska” pracują osoby niepełnosprawne. To pierwszy zakład aktywizacji zawodowej w Płocku. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.