Maryja zawsze wraca do swych dzieci, tak jak mieszkańcy tej parafii zawsze serdecznie wracają do swych rodzinnych stron. Wyrazem tej serdeczności, wierności i wiary jest wspaniały kościół, w którym teraz zatrzymał się obraz Czarnej Madonny.
"Jestem siostrą klauzurową, więc nie mogę być obecna fizycznie, tym bardziej będę obecna duchowo w tych wyjątkowych dniach łaski. Zapewniam o modlitwie za całą ukochaną parafię, za jej pasterza i ks. rekolekcjonistę. Tajemnica Nawiedzenia jest nam - Wizytkom - szczególnie bliska i droga. Niech więc Maryja nawiedzi każde serce przynosząc Jezusa, niech rozraduje Swoją obecnością i wyśpiewa z całą parafią hymn uwielbienia Pana Boga Magnificat" - napisała s. Maria Stanisława Czarnecka wraz ze wspólnotą sióstr wizytek z Warszawy.
"Przyjmij moje serdeczne zaproszenie do uczestnictwa w uroczystościach Nawiedzenia. Są one dla ciebie, który nie wyobrażasz sobie życia bez Boga, umocnieniem w wierze. Są one również dla tych, którzy odeszli od Boga i Kościoła, aby mogli powrócić. Niech więc każdy duchowo przygotuje się, aby wyjść na spotkanie z Matką, która nam wskazuje drogę do swego Syna. (...) Zaproście w tym dniu swoje dzieci, wnuki, które mieszkają poza naszą parafią, aby wspólnie zawierzyć nasze pielgrzymowanie do domu Ojca naszej Jasnogórskiej Pani" - napisał w specjalnym słowie przed uroczystością ks. proboszcz.
Poprzednie nawiedzenie obrazu jasnogórskiego miało miejsce w Janowcu Kościelnym 29 stycznia 1976 roku. Przypominały o tym wydarzeniu archiwalne zdjęcia zainstalowane przy prezbiterium, w czasie doby nawiedzenia. Teraz obraz Jasnogórski na nowo powrócił do tego kościoła, podobnie jak wielu wywodzących się stąd ludzi ciągle powraca i wciąż się przyznaje do swej rodzinnej ziemi. To piękna cecha Pobożan - mieszkańców dawnej ziemi pogranicza, którzy pozostają wierni temu miejscu. Zewnętrznym znakiem tej postawy jest wspaniały kościół, który zbudowano ponad 100 lat temu. Zdumiewa, że w tak niepozornym i pięknym zakątku diecezji płockiej, wzniesiono tak okazałą świątynię. Jest ona wierną, choć oczywiście mniejszą kopią katedry warszawsko-praskiej. Jej architektem był Józef Pius Dziekoński. Ale i dzisiaj, jak zauważa ks. proboszcz, gdy w parafii dzieją się ważne wydarzenia duszpasterskie, albo podejmowane są prace materialne, choćby z daleka, np. przez internet, wielu stąd pochodzących, a dziś mieszkających daleko, interesuje się, towarzyszy, wspiera i żyje tym, czym żyje ich serdeczna, rodzinna parafia.
ks. Włodzimierz Piętka
O czuwaniu przed Matką opowiadają mieszkańcy płockiej parafii św. Wojciecha.
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.