Nowy numer 48/2020 Archiwum

24h z Maryją

W specjalnie wydanej instrukcji na czas nawiedzenia obrazu Jasnogórskiego w parafiach diecezji płockiej, został podany program nawiedzenia, które rozpoczyna się w każdej parafii o godz. 17.

"Niech to będzie szkoła pełnia woli Bożej z Maryją i na wzór Maryi" - napisał biskup płocki w liście pasterskim przed nawiedzeniem obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W dziele nawiedzenia będzie towarzyszyło hasło: "Z Maryją ewangelizujemy Kościół Płocki" oraz hymn nawiedzenia - pieśń "Błękitne rozwińmy sztandary".

Plan doby nawiedzenia w parafiach przedstawia się następująco:

16.00 – maryjne nabożeństwo oczekiwania

16.30 –procesja na miejsce przybycia obrazu Matki Bożej i dalsze modlitewne oczekiwanie

17.00 – powitanie obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, następnie procesja do kościoła i Msza św. powitania pod przewodnictwem ks. biskupa

19.00 – nabożeństwo różańcowe

21.00 – Apel Jasnogórski

21.30 – czuwanie młodzieży

22.00 – nabożeństwo dla osób bezrobotnych, żyjących w związkach niesakramentalnych, ludzi z różnymi problemami (nałogi, zniewolenia) i ich rodzin oraz osób, które pragną wspomóc ich swoją modlitwą (lub inne nabożeństwo według potrzeby i specyfiki parafii)

23.00 – modlitwa wdzięczności zmarłym za dar przekazanej wiary

24.00 – Pasterka maryjna (dziękczynno-błagalna za dar powołania i o powołania) celebrowana przez kapłanów pochodzących lub pracujących wcześniej w danej parafii

1.00 – 7.00 – czuwanie mieszkańców poszczególnych wiosek lub ulic

7.00 – 15.00

Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

Msza św. w godzinach rannych dla chorych i ludzi w podeszłym wieku z sakramentem namaszczenia chorych

Nabożeństwo lub Msza św. dla młodzieży gimnazjalnej, szkół średnich, pracującej, studiującej

Msza św. z błogosławieństwem niemowląt, dzieci przedszkolnych i szkolnych (klasy 0-6) oraz matek w stanie błogosławionym (dzieci przychodzą z rodzicami lub opiekunami)

Czuwanie

15.00 – Msza św. na zakończenie nawiedzenia w parafii, której przewodniczy ks. proboszcz

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.