• facebook
 • rss
 • Matko, zawierzam!

  wp

  dodane 11.06.2016 17:38

  W ostatniej godzinie nawiedzenia diecezji płockiej, przed obrazem Pani Jasnogórskiej, na klęczkach: bp Piotr Libera i reprezentacji księży, osób konsekrowanych i rodzin.

  Publikujemy tekst aktu zawierzenia, który na zakończenie Mszy św. wypowiedział bp Piotr Libera.

  Wielka Boga-Człowieka Matko, Niepokalana Dziewico Maryjo, Matko Kościoła i Królowo Polski, Matko naszego zawierzenia!

  W tym wspaniałym dniu diecezjalnych godów dziękczynienia za Nawiedzenie naszej diecezji w Twoim Jasnogórskim wizerunku odczuwamy pragnienie ponowienia i podjęcia ślubów, które przed wiekami, pośród nawałnicy potopu szwedzkiego, złożył Ci we Lwowie król Jan Kazimierz, potem w ciężkiej próbie komunizmu - prymasowie Hlond i Wyszyński, wreszcie 3 maja tego roku na Jasnej Górze wszyscy pasterze Kościoła w Polsce.

  A zatem w obliczu Boga w Trójcy Świętej Jedynego, przed Twoim Najdroższym Wizerunkiem Jasnogórskim, w głębokim zjednoczeniu z ojcem świętym Franciszkiem, którego reprezentuje wśród nas jego najdostojniejszy wysłannik do Rzeczpospolitej – nuncjusz apostolski, w jedności z moimi współbraćmi w biskupstwie, oddaję dzisiaj, Królowo Polski, w Twoją wieczystą, macierzyńską niewolę miłości wszystkie dzieci Boże północnego Mazowsza i ziemi dobrzyńskiej oraz to wszystko, co stanowi nasz Kościół diecezjalny – a zwłaszcza kapłanów, osoby konsekrowane, rodziny, dzieci i młodzież.

  Otocz, Królowo Równin Mazowsza, całą naszą wspólnotę diecezjalną swą matczyną opieką i strzeż jej świętości. Upraszaj nam stałość w wierze i wytrwałość w modlitwie. Daj tej pięknej ziemi spokojny i chwalebny byt w prawdzie, sprawiedliwości i wolności dzieci Bożych. Choć ze łzami w oczach żegnamy w tej godzinie Twój ukochany wizerunek, prosimy:

  Bądź z nami w każdy czas, prowadź i ratuj nas!

  Tak, Maryjo – prowadź, Maryjo – błogosław, Maryjo – zwyciężaj. Amen.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół