• facebook
 • rss
 • Przekazujcie fundament wiary! Rogowo

  Agnieszka Otłowska

  dodane 19.04.2016 11:10

  Parafia św. Bartłomieja znalazła się na maryjnym szlaku nawiedzenia ikony Czarnej Madonny dekanatu rypińskiego.

  - Witamy Cię, Maryjo, w naszej wspólnocie, w której byłaś po raz pierwszy 11 lipca 1976 roku - przypominał ks. Marek Zacieski, proboszcz parafii św. Bartłomieja. - Wiele osób z naszej parafii odeszło już do Pana, jednak to spotkanie umocniło ich wiarę. Pozostali z radością wspominają to spotkanie i cieszą się, że po raz drugi przychodzisz. Umocnij nas w wierności Bogu, abyśmy skarb wiary przekazali kolejnym pokoleniom, żyjąc prawdą i miłością ku chwale Boga - modlił się kapłan.

  Przedstawiciele rodzin zawierzyli Maryi wszystkie rodzinne relacje, a młodzież modliła się o rozpalenie serc miłością Jej Syna.

  - Popatrzcie Jej głęboko w oczy. Zobaczcie, ile kościołów nosi Jej patronat, a to oznacza, że jest obecna w tak wielu wspólnotach wiernych - mówił czasie homilii bp Mirosław Milewski. - Maryja jest obecna w życiu naszego narodu od chrztu Polski, którego sprawcą był Mieszko I. Pielęgnujmy i obudźmy w sobie maryjność, jaką otrzymaliśmy na chrzcie świętym. Jesteśmy jedynym narodem, który świętuje takie ważne wydarzenia i który wraca z wielkim honorem do momentu chrztu. Maryja patrzy ufnie na każdego z nas. Jesteśmy Jej synami i córkami. Na szlaku Swojej wędrówki, Ona, Matka Jezusa, nasza Matka, jest z nami! I ze swoją matczyną opieką przyszła nam z pomocą - zapewniał biskup.

  Zachęcał, abyśmy jako wolny naród polski pielęgnowali to, co przynosi nam dziś Maryja, tradycje polskiego Kościoła. - Bądźcie wiernymi synami i córkami! Pomyślcie o owocach tego nawiedzenia. Pielęgnujcie maryjność w codziennej modlitwie różańcowej - apelował bp Mirosław.

  W powitaniu ikony Czarnej Madonny uczestniczyła również młodzież z parafialnego centrum ŚDM. - Nawiedzenie w naszej parafii Matki Bożej Częstochowskiej jest dla mnie wielkim przeżyciem i wyjątkowym doświadczeniem - mówi Dominik Markowski. - Pomimo egzaminów gimnazjalnych i zdenerwowania, jakie odczuwam, mam wrażenie, że Maryja pomaga mi w tych trudnych momentach mojego życia. Wiem, że to spotkanie zmieni mnie samego, jak i pozostałe osoby, które będą trwać na modlitwie przed Jej obliczem. W czasie tego nawiedzenia chcę być z Maryją i poświecę Jej każdą chwilę tej doby. Zachęcę wszystkich swoich rówieśników, aby skorzystali z tej łaski, jaką przynosi Maryja.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół