• facebook
 • rss
 • Ta Matka nigdy nie rozczaruje. Bożewo

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 11.04.2016 00:52

  Obraz nawiedzenia ponownie przybył do dekanatu tłuchowskiego. - Odnówmy wielowiekową więź z Maryją - prosił w parafii św. Jakuba Apostoła bp Piotr Libera.

  - Nie zrozumiemy Polski i jej duszy, jeśli pominiemy Maryję, jeśli wyrwiemy Polakom ich religijne serce. Bo nierozerwalny jest związek naszego narodu z Matką Pana, co wielu chciałoby wymazać. Odnówcie więc tę wielowiekową więź z Maryją - mówił bp Piotr Libera do uczestników inauguracji nawiedzenia obrazu Czarnej Madonny w parafii Bożewo.

  Ta wielowiekowa tradycja wyraziła się również w bogatej procesji, w której niesiono zabytkowe feretrony i sztandary, i w której szły pokolenia starszych i młodszych, strażacy, zuchy i harcerze - reprezentacja różnych stanów i pokoleń parafii.

  Później reprezentanci starszych i młodszych, witając ikonę jasnogórską, wypowiedzieli swoje prośby: - Ucz nas wybierać dobro, a odrzucać zło - mówił ks. proboszcz kan. Andrzej Świderski. - Broń nas od niewiary i demoralizacji - prosili rodzice. - Broń nas przed pokusą życia bez Jezusa i bez Ciebie, Maryjo - modlili się młodzi. - W Tobie, Maryjo, jest to, co w naszym życiu jest najpiękniejsze - dodały dzieci.

  Te słowa powitania znalazły swe dopełnienie w przyniesionych darach do ołtarza w czasie Mszy św. Dzieci złożyły "duchowe kwiaty" z wypisanymi na nich postanowieniami, młodzi stągiew wypełnioną ich postanowieniami, rodzina złożyła Księgę Zawierzenia parafii. W niej znajdziemy zawierzenie także poszczególnych rodzin. "Bądź dla wszystkich mieszkańców parafii Bożewo Panią i Królową, a nade wszystko Najukochańszą Matką" - napisał ks. proboszcz Świderski. Wiele rodzin dziękuje w tej księdze za otrzymane łaski, prosi o zgodę i zdrowie. Znajdziemy wpisy z prośbą o wyrwanie z nałogu alkoholizmu, o mądrość dla dzieci, o szczęśliwą operację. "Zawierzam się Tobie i wiem, że się nie rozczaruję" - pisze jedna z osób.

  - Maryja wsłuchuje się w bicie naszych serc. Ona jest zwycięstwem, mocą i oparciem, obroną i zawierzeniem. Dziś przychodzi do was, aby przypomnieć o swojej wielkiej miłości do tej ziemi - mówił biskup. Odwołując się do 6. rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem, dodał: - Maryja przytula ofiary tej katastrofy. Nie wolno nam zapomnieć tej duchowej, potwierdzonej przez wieki, więzi Matki ze swymi dziećmi - mówił bp Piotr Libera.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół