• facebook
 • rss
 • U duchowych córek. Płock

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 06.12.2015 00:40

  Zakończyło się nawiedzenie w parafiach, ale ikona Pani Jasnogórskiej do soboty przebywała u sióstr zakonnych w Płocku.

  Od środy do soboty kaplica św. Józefa w domu sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, przy sanktuarium na płockim Starym Rynku, stała się drugą "Jasną Górą".

  To było wielkie szczęście dla tego domu i wspólnoty sióstr, zwłaszcza że jest to również Rok Życia Konsekrowanego.

  Jak wygląda nawiedzenie za klauzurą? Oczywiście jest mniej osób przy obrazie, bo wspólnota liczy kilkanaście osób, ale jest więcej modlitwy w ciszy i skupienia. Z pewnością siostrom ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia pomagają w modlitwie te fragmenty "Dzienniczka"s. Faustyny Kowalskiej, w których święta pisze o swej miłości do Matki Najświętszej. Żeby tylko wspomnieć niektóre:

  "W nocy odwiedziła mnie Matka Boża z Dzieciątkiem Jezus na ręku. Radość napełniła duszę moją i rzekłam: Maryjo, Matko moja, czy Ty wiesz jak strasznie cierpię? I odpowiedziała mi Matka Boża: wiem ile cierpisz, ale nie lękaj się, Ja współczuję z tobą i zawsze współczuć będę. Uśmiechnęła się serdecznie i znikła. Natychmiast powstała w duszy mojej siła i wielka odwaga" (Dz 25).

  " Maryja nauczyła mnie wewnętrznie kochać Boga i jak we wszystkim pełnić Jego świętą wole. Radością jesteś Maryjo, bo przez Ciebie Bóg zszedł na ziemie i do serca mego (Dz 40).

  W sobotę 5 grudnia, przez pięć godzin obraz Matki Bożej zatrzymał się w domu prowincjalnym Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. - To był krótki czas, ale najpiękniejszy, bo Matka Boża przygotowała dla nas tyle łask! Pozwoliła mi, abym mogła patrzeć w Jej oczy... - mówi wzruszona s. Grażyna Kwiecień.

  Duchowym przewodnikiem w spotkaniu sióstr służek z Matką Bożą był ich założyciel - bł. o. Honorat Koźmiński. To on wyróżniał się szczególną czcią do Matki Bożej. Bardzo zabiegał o ustanowienie święta Matki Bożej Częstochowskiej i był promotorem pieszych pielgrzymek na Jasną Górę.

  Do tej pory obraz Matki Bożej na szlaku peregrynacji nawiedził klauzurowy klasztor mniszek Klarysek Kapucynek w Przasnyszu. Teraz przyszła kolej na dwa domy zakonne zgromadzeń, które wyróżniają się szczególną czcią do Matki Najświętszej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół