• facebook
 • rss
 • Nauka płynąca od najlepszej z Matek. Chociszewo

  Dominik Nowakowski

  dodane 02.12.2015 23:19

  - Maryja jest Matką polskich ołtarzy - tak o Madonnie Częstochowskiej mówił kard. Stefan Wyszyński. I tak jest w kościele św. Leonarda, w którym wierni przyzwyczaili się uczestniczyć we Mszy św. przed Jej Jasnogórskim obrazem. Teraz pośród nich stanęła Matka Boża w ikonie Nawiedzenia.

  W drewnianym kościółku z wieżą, w późnorenesansowym ołtarzu głównym sprowadzonym z Włoch, widnieje obraz Matki Boskiej Częstochowskiej.

  Jej obraz nawiedzający parafie diecezji płockiej witano na drodze pośród dekoracji flagowych oraz płonących pochodni i zniczy. W powitaniu brała udział m.in. orkiestra strażacka z Chociszewa. Uroczystościom przewodniczył bp Roman Marcinkowski.

  Zanim zapłonął kaganek wiary, rozpalono maryjną świecę. Ojciec duchowy rodziny parafialnej w Chociszewie, ks. Jerzy Zdunkiewicz przytaczał słowa św. Jana Pawła II: "Tam na Jasnej Górze bije serce narodu w sercu jego Matki".

  - Dziś to serce bije tutaj, w naszym parafialnym wieczerniku. Z ufnością dzieci pragniemy przytulić się do Twego serca – mówił podczas powitania obrazu ks. proboszcz Zdunkiewicz. - Weź w opiekę wszystkie nasze dzieci, by były chlubą katolickich rodziców. Umacniaj młodzież, by swoją przyszłość budowała na fundamencie wiary i Bożych przykazań, a nie na lotnych piaskach życia bez Boga. Otocz opieką małżonków, rodziny, aby były silne Bogiem, umocnij i pociesz wszystkich chorych i starszych, niech znajdą ukojenie w Twoim sercu, Maryjo. Najlepsza z Matek, naucz nas dobrego życia, abyśmy mogli skutecznie ten skarb wiary zachować i przekazać następnym pokoleniom – dodawał ks. Jerzy witając Jasnogórski obraz Matki Bożej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół