• facebook
 • rss
 • Maryjny rachunek sumienia. Niedzbórz

  Agnieszka Otłowska

  dodane 14.10.2015 11:23

  "Przed nami spotkanie z Matką. To nasza szansa, ale tylko szansa. Można z niej skorzystać, albo nie" - napisał do swoich parafian ks. kan. Stanisław Gajewski, proboszcz parafii.

  "Dlatego wpatruj się w Jej obraz i w Jej życie, w Jej cnoty. I naśladuj je. Jej pokorę, Jej dobroć, Jej pobożność, Jej czystość, Jej wierność Bogu, Jej cierpliwość w znoszeniu doświadczeń i w dźwiganiu krzyża. To nasza szansa – skorzystaj z niej" – zachęcał w swoim zaproszeniu ks. proboszcz. W okolicznościowym biuletynie zamieszczono również Akt oddania się Matce Bożej.

  – Dziś, 13 października, 98 lat po Twoich objawieniach w Fatimie, przybywasz ze swoim orędziem do niewielkiej parafii w Niedzborzu – witał obraz jasnogórski ks. kan. Gajewski. – Przybywasz do swoich dzieci, aby powiedzieć, że nas kochasz, że każdy ma miejsce w Twoim sercu. Niech nasze dziecięce oddanie się Tobie stanie się narzędziem, którym posłużysz się zgodnie z wolą Bożą. Maryjo, wzywaj nas do pragnienia życia, wskazuj drogi, które prowadzą do Boga jedynego źródła i celu każdego człowieka – prosił przed wizerunkiem Czarnej Madonny ks. proboszcz.

  – Jak cię, Maryjo, przywitać? – pytały dzieci w czasie powitania ikony Czarnej Madonny. – Dzień dobry? Szczęść Boże? Czy tak, jak dawniej może – o zdrowie zapytać? Wiem już! Tak jak anioł Cię chcę pozdrowić, bo przy Tobie zapomnieć można własnej mowy – witały obraz dzieci. – Mówię więc: "Zdrowaś..." i czuję się jak anioł, który z nowiną tu przy Tobie stanął. Albo jak listonosz z listem od siebie, byś go przeczytała tu i tam, w Niebie – mówiły dzieci.

  Bp Piotr Libera w kazaniu odniósł się do znaczenia słowa: Matka. Scharakteryzował, co kryje się po każdą literą tego szczególnego słowa. – Ma ono zaledwie pięć liter, ale kryje ogrom uczuć i sens ludzkiego istnienia – mówił bp Piotr. – Pięć liter, które dają odpowiedź na twoje i moje wątpliwości – akcentował. Zwrócił uwagę, że Maryja przybywa, aby przypomnieć, jak ważne są w naszym życiu adoracja, modlitwa i wytrwałość. Wskazać, jak ważny jest również Kościół, o którym mamy się troszczyć i dbać.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół