• facebook
 • rss
 • Z Nią ewangelizujemy. Stupsk

  Agnieszka Otłowska

  dodane 03.08.2015 10:32

  Przez parafię św. Wojciecha przeszła procesja z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Powitaniu Czarnej Madonny towarzyszyło przybycie do parafii pieszej pielgrzymki z Warmii.

  Mszy świętej otwierającą dobę nawiedzenia przewodniczył bp Piotr Libera. W czasie homilii mówił o potrzebie ewangelizacji współczesnego świata. Odniósł się do słów kard. Józefa Ratzingera, że "ewangelizować, znaczy wskazywać drogę i uczyć sztuki drogi".

  Biskup zwrócił uwagę, że Jezus jest drogą, na której człowiek musi się trzymać. A zadaniem chrześcijanina jest prowadzić do Jezusa tych, którzy o nim zapomnieli. - Prowadzić do Jezusa tych, którzy są od Niego daleko; prowadzić do Jezusa tych, którzy Go nie znają; tych którzy o Nim zapomnieli, którzy z różnych powodów wyrzucili Go ze swojego życia, ze swojej codzienności - wymieniał bp Piotr Libera w czasie homilii. Zwrócił uwagę, że na chrześcijaninie właśnie leży obowiązek ewangelizacji, dawania Jezusa innym ludzi, prowadzenia do Niego. Najlepszy wzór mamy w Maryi. - Ona dała Go światu. Ta, która swoim w świętym wizerunku przychodzi do waszej parafii – mówił bp Piotr.

  Zwrócił uwagę, że Maryja stała się ewangelizatorką, dzięki której Jezus przychodzi na świat i zbawia ludzi. Dostała swego Syna bezpośrednio z rąk Boga. On stał się człowiekiem, dzięki Maryi. Stał się Synem Bożym w Maryi. - Nawet pod krzyżem oddała Syna w ręce w ludzi. Tak, jak niosła Go przez całe swoje życie ludziom, tak i teraz przynosi Go do waszej parafii, niosąc na swych ramionach - mówił bp Piotr Libera w czasie kazania. Prosił zgromadzonych w kościele wiernych, aby potrafili się zapatrzeć w Jej Syna i wsłuchać się w to, co do nich mówi.

  - Maryja, przynosząc swego Syna, przynosi konkretne zadanie. Zadanie z którym musimy się zmierzyć - zwracał się biskup. - Jestem przekonany, że każdy tutaj z obecnych, jest czcicielem Matki Najświętszej. Wierzę, że każdy z was nosi pragnienie naśladowania Maryi. Nieść Jezusa innym, na miarę swoich sił, możliwości, to wielkie dzieło ewangelizacji, jakie z Jej pomocą dokonuje się w naszych parafiach - mówił bp Libera.

  Szczęśliwie się złożyło, że tego samego wieczoru, gdy w Stupsku przebywał obraz nawiedzenia, do parafii przybyła diecezjalna piesza pielgrzymka z Warmii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół