• facebook
 • rss
 • A Ty przyszłaś do mnie. Węgra

  Agnieszka Otłowska

  dodane 17.07.2015 01:00

  - Maryjo, Pani z Jasnej Góry, staję przed Tobą z wielkim wzruszeniem. Tyle razy pielgrzymowałem do sanktuarium na Jasnej Górze: jako licealista, seminarzysta, wikariusz i proboszcz, by tam prosić Cię o łaski, nie tylko dla siebie, ale dla tych, z którymi się spotykałem i żyłem - witał obraz ks. proboszcz Andrzej Rutkowski.

  - Dziś to Ty przybywasz do mojej parafii, aby z nami trwać na modlitwie. Pomóż nam iść za Twoim słowem, które wypowiedziałaś w Kanie Galilejskiej: "Zróbcie cokolwiek wam powie". Chcemy przez Ciebie, Maryjo, dostrzec Jezusa Chrystusa, pragniemy wprowadzić Go w nasze życie. Pragniemy realizować Jego Ewangelię, Jego słowo. Dziś, Maryjo, patrzymy w Twój wizerunek. Oczy pełne miłości, oczy pełne zatroskania o zbawienie każdego człowieka, i prosimy, wołamy: powiedz swojemu Synowi o naszym czasami trudnym i skomplikowanym życiu. Powiedz Mu, że chcemy trwać przy Nim mimo naszych słabości i ułomności, pomimo naszych grzechów. Ciebie, Maryjo, prosimy o radę, dlatego z pokorą, na kolanach klęczeć będziemy przed Tobą w ten czas nawiedzenia. Pragniemy być przy Tobie, wtulić się w Twoje ramiona. Chcemy uczyć się od Ciebie dobrego życia. Maryjo, umocnij nas w wierności Bogu, abyśmy skarb wiary przekazali nowym pokoleniom - mówił w czasie powitania obrazu ks. Andrzej Rutkowski.

  Mszę św. rozpoczynającą dobę nawiedzenia w parafii pw. św. Jana Chrzciciela odprawił bp Piotr Libera. W homilii biskup przywołał historię pieśni, która prowadziła polskie rycerstwo pod Grunwald. - Maryja, ta najlepsza z Matek, Królowa polskiej ziemi, przychodzi z pomocą i daje jedno z największych zwycięstw oręża w dziejach naszej ojczyzny. Ta sama Matka, Orędowniczka, Bogiem sławiona Maryja, przychodzi dzisiaj do nas w swoim świętym jasnogórskim wizerunku. Ta sama Bogurodzica - zwracał się biskup do wiernych.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół