GN 32/2018 Archiwum

Mazowieckie requiem

Wspominamy ludzi Kościoła i naszych małych ojczyzn, którzy zmarli w ostatnim roku.

- Rozpoczynają się oto, jedyne w swoim rodzaju, niespotykane nigdzie na świecie Zaduszki - Polskie Zaduszki. Jesienne, czasem spowite mgłami, dni pomiędzy Uroczystością Wszystkich Świętych a Świętem Niepodległości 11 listopada. Dni nabrzmiałe pamięcią, zadumą i nadzieją. Dni, w które częściej niż zwykle wędrujemy na cmentarze, stajemy przy grobach, o których tak w poetyckim natchnieniu pisała Maria Konopnicka: "Groby wy nasze, ojczyste groby, /Wy życia pełne mogiły! /Wy nie ołtarzem próżnej żałoby, /Lecz twierdzą siły" - mówił wczoraj na cmentarzu zabytkowym w Płocku bp Piotr Libera.

W tym szczególnym dniu 2 listopada "Gość Płocki" będzie towarzyszył wspomnieniem ludzi Kościoła i naszych małych ojczyzn, których zabrakło w tym roku pośród nas. Requiem aeternam...

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma