Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ukryte pytania

Sympozjum Akcji Katolickiej było okazją do dialogu ze środowiskiem naukowym.

O współczesny zagrożeniach, o których mówi się mało, a które sieją duże spustoszenie wśród naszego społeczeństwa, debatowali uczestnicy V Sympozjum Społecznego, które zorganizowała Akcja Katolicka przy parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku.

Naukową konferencję poprzedziła Msza św., której przewodniczył biskup płocki Piotr Libera, patron spotkań poświęconych społecznemu nauczaniu Kościoła, które z powodzeniem wpisały się już w wachlarz działań Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej.

- To temat niezwykle ważny i aktualny – mówił o myśli przewodniej sympozjum, czyli „Nowych zagrożeniach społecznych”, bp Piotr Libera, przypominając o gremium Rady Społecznej, która od sześciu lat działa przy biskupie płockim. – Wydano już 15 oświadczeń, które są wynikiem pogłębionych refleksji nad zjawiskami, które zachodzą w Polsce i na świecie. Dotyczyły one takich spraw jak m.in.: sytuacja na wsi, troska o dobro rodziny, ekonomia i moralność, czy też demokracja i wartości – wymieniał. – Płońskie sympozja harmonizują z tematami wypracowanymi przez Radę Społeczną.

Wiesława Winiarska, członek zarządu Akcji Katolickiej wyraziła nadzieję, że niedzielne spotkanie po raz wtóry pozwoli na lepsze odczytywania znaków czasu. – Źródłem wszelkiego rodzaju kryzysów jest nade wszystko kryzys wiary. Warto i trzeba stawiać temu czoła, a doskonałą okazją ku temu jest przeżywany Rok Wiary: refleksja synodalna i sympozjum społeczne – przyznawała.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama