Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ważna lekcja z kardynała Kakowskiego

W Ciechanowie, z udziałem biskupa płockiego i marszałka województwa mazowieckiego, odbyły się obchody upamiętniające wielkiego kardynała, który pochodził z naszej diecezji.

Kardynała Kakowskiego wspominano i modlono się za jego duszę w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego w Ciechanowie   Kardynała Kakowskiego wspominano i modlono się za jego duszę w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego w Ciechanowie
ks. Włodzimierz Piętka/GN
– Bądźmy promotorami duchowych zmagań o odpowiedzialność i patriotyzm. Pamiętajmy, że zawsze będą w cenie uczciwość, prostota i przejrzystość sumienia – to najważniejsze przesłanie płynące z tej uroczystości – podkreślił bp Piotr Libera 18 listopada w Ciechanowie. W kościele pw. Chrystusa Miłosiernego odbyły się wojewódzkie i diecezjalne obchody Roku kard. Aleksandra Kakowskiego na Mazowszu. Sejmik województwa podjął uchwałę, w której rok 2012 został dedykowany właśnie temu wybitnemu „mazowszaninowi, biskupowi i patriocie”.

– Gdy dziś brakuje autorytetów, my wciąż chcemy ich szukać i ukazywać je. Wierzę, że one pomogą tchnąć w nas nowego, szlachetnego ducha. Wiele wielkich postaci znajdujemy wśród księży i biskupów. Kard. Kakowski jest wielką i twórczą osobowością dla nas. Zainspirowani jego dorobkiem, tylko w tym ostatnim czasie wydaliśmy kalendarium jego życia, powstał cykl katechez jemu poświęconych. Było też wiele wydarzeń o charakterze poznawczym i kulturalnym w naszym regionie. Warto więc wiedzieć o wielkiej historii i wielkich patriotach – mówił marszałek Adam Struzik.

– Chcemy przyjrzeć się postaci wielkiego pasterza, bo on w trudnym czasie prowadził lud do wolności. Wymowny to znak dla nas, którzy z wolnością wciąż się zmagamy – podkreślił ks. prał. Eugeniusz Graczyk, proboszcz parafii pw. św. Piotra, w której odbywały się jubileuszowe obchody.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama