Nowy numer 44/2020 Archiwum
 • ksadamkaczor64
  22.09.2015 15:29
  ksadamkaczor64

  Niech mocno wybrzmią te słowa:
  "Nie, my NIE jesteśmy ksenofobiczni i niegościnni, ale mądrzy i nauczeni… "
  biskup Piotr Libera

  doceń 22
 • jur
  22.09.2015 15:44
  Krzyżacy byli PRAWDZIWYMI KATOLIKAMI - walczyli z wyznawcami islamu !!!
  • Bobo
   22.09.2015 16:19
   No tak. Tyle że u nas walczyli z innymi Chrześcijanami, bo Polska bynajmniej nie była muzułmańska.
   doceń 10
  • wojtek303
   22.09.2015 16:21
   wojtek303
   Chyba raczej z poganami na Litwie, przynajmniej ci w Polsce
   • wit
    22.09.2015 18:52
    Zakon Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, bo tak brzmi pełna nazwa "krzyżaków", powstał na fali krucjat w XI i XII wieku do Ziemi Swiętej.

    Na początku rycerze ci założyli przy szpitalu zorganizowanym przez mieszczan z Bremy i Lubeki nieformalne stowarzyszenie, które miało opiekować się rannymi i chorymi Niemcami. Spowodowane było to tym, że wcześniej powstałe zakony templariuszy i joannitów, mimo że powinny opiekować się wszystkimi krzyżowcami, w pierwszej kolejności troszczyły się o swoich krajan.

    Ten katolicki zakon istnieje do dzisiaj.

    Notabene - biskupie porównanie do obecnych przybyszów Allaha - do najszczęśliwszych nie należy.
    doceń 5
    0
  • ble
   22.09.2015 16:31
   To idź do kraju islamskiego i powiedz, że nie jesteś wyznawcą Mahometa i poproś o gościnę. No ale ty lepiej wiesz kogo w kraju gościć należy. Oby twja głowa kiedyś nie była ozdobą płotu, a twoje córki i żona nie musiały zaspokajać potrzeb tych biednych uchodźców. Wierzę, że już masz dla nich gościnę we własnym domu i nie każesz nam za nią płacic.
   doceń 15
   • E.
    22.09.2015 19:39
    No właśnie. Moi przyjaciele jeździli: Maroko, Syria, Iran, Pakistan. Zawsze przyjmowani byli gościnnie, zwykle nocowali w prywatnych domach zapraszani przez zwykłych ludzi. Autentyk!!!
    doceń 6
    0
   • ble
    22.09.2015 23:28
    @ E. Mylisz gościnność dla turysty z jak dla nich bogatego kraju z zamieszkaniem i manifestowaniem obcej im kultury. Jedź i powiedz, że tam już zamieszkasz ty i 5000 twoich przyjaciół. Będziesz manifestował swoją kulturę (multi kulti), wiarę lub ateizm - zależy kim jesteś. I obawiam się że długo tam nie bedziesz podziwiać ich gościnności. Jeśli w ogóle zdążysz jeszcze coś "podziwić" Autentyk.
    doceń 6
    0
  • ZwZ
   22.09.2015 20:44
   Krzyżacy byli "prawdziwymi katolikami", i dlatego państwo krzyżackie prowadziło wojny z katolicką Polską i byli wyjątkowo nietolerancyjni. Dlatego też jak tylko pojawiła się możność odłączenia od Rzymu za reformacji, to Prusacy jak najszybciej przeszli na protestantyzm a potem prześladowali katolików, jak mogli. Pojedź na Kaszuby albo w Poznańskie, to zobaczysz, jak ich tam katolicy wspominają.
   doceń 9
 • Kael
  22.09.2015 16:04
  Az chce sie powiedziec :“Gosc w dom, Bog w dom“. Ale ks. biskup na pewno wie lepiej, ze w Betlejem mieli racje, nie wpuszczajac nawet swojego, a w Egipcie jacys naiwni byli, zeby Zydow i to mlodych i z dzieckiem, od razu z granicy na pustynie nie wygnac.

  Muzulmanow - nie, chrzescijan z Syrii czy Iraku - tez nie, Ukraincow - pewnie tez lepiej nie...

  A jak Polakow odesla do domu, to bedzie krzyk o przesladowaniu i niesprawiedliwosci.

  No coz: jak Kuba Bogu, tak Bog Kubie....
  • ble
   22.09.2015 16:30
   To idx do kraju islamskiego i powiedz, że nie jesteś wyznawcą Mahometa i poproś o gościnę. No ale ty lepiej wiesz kogo w kraju gościć należy. Oby twja głowa kiedyś nie była ozdobą płotu, a twoje córki i żona nie musiały zaspokajać potrzeb tych biednych uchodźców. Wierzę, że już masz dla nich gościnę we własnym domu i nie każesz nam za nią płacic.
   doceń 12
   • Kopyrda
    22.09.2015 20:08
    Sa rozne kraje islamskie. W n.p. Albanii nic ci sie nie stanie.
    doceń 2
    0
   • operator
    23.09.2015 08:35
    kopyrda@ w Albanii jest bezpiecznej bo to był najbardziej ateistyczny kraj Europy. Jak przyjrzeć się krajom islamskim to im mniej islamu tym sa bardziej bezpieczne co dowodzi że źródłem problemu jest islam.
    doceń 5
    0
  • trup
   22.09.2015 20:48
   KKK 2264 Miłość samego siebie pozostaje podstawową zasadą moralności. Jest zatem uprawnione domaganie się przestrzegania własnego prawa do życia. Kto broni swojego życia, nie jest winny zabójstwa, nawet jeśli jest zmuszony zadać swemu napastnikowi śmiertelny cios:.......)pozdrawiam
   doceń 7
 • refleksja
  22.09.2015 16:05

  Z "Rz":
  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Afganistanie otrzymali odgórny nakaz, by nie ingerować w przypadkach wykorzystywania seksualnego dzieci przez afgańskich oficerów.
  Dbałość o dobre stosunki z władzami Afganistanu i zwierzchnikami tamtejszej armii spowodowała, że częste w tamtejszej kulturze molestowanie seksualne chłopców, przypadki gwałtów, a nawet utrzymywanie seksualnych niewolników amerykańscy żołnierze mieli pomijać milczeniem i udawać, że ich nie widzą...

  doceń 10
 • velario
  22.09.2015 16:32
  Tak mówi ks. biskup. A Pan Bóg? Cóż...nie da się ukryć, że chyba widzi to inaczej. On bowiem "miłuje cudzoziemca, udzielając mu chleba i odzienia. Wy także miłujcie cudzoziemca, boście sami byli cudzoziemcami w ziemi egipskiej" (Pwt 10.18-19).
  • Awa
   22.09.2015 19:01
   Awa
   w innym miejscu napisane jest:jesli twoja ręka jest ci powodem do grzechu.....
   Jakoś nie widuję okaleczonych na ulicy
   doceń 10
  • ZwZ
   22.09.2015 20:51
   Nie ma to jak szafować wyrwanymi z kontekstu słowami PŚ, niczym świadkowie jehowy. W katolicyzmie jest coś takiego, jak interpretacja pisma, i nauka Kk, a ta mówi o ordo caritatis. Nikt nie ma obowiązku przyjmować kogokolwiek, szczególnie mas ludzi, na swoje utrzymanie, tym bardziej, gdy stanowią zagrożenie. Miłość cudzoziemca to miłość cudzoziemca, a nie wpuszczanie wrogo nastawionej i roszczeniowej masy ludzi. Nie czytałeś w starym Testamencie o obronie Jerozolimy i innych miast przed tymi, co chcieli je zająć?
   doceń 9
 • rst
  22.09.2015 17:06
  Biskup Libera powinien pamiętać, że "chora współczesna ideologia pluralizmu w której wszystkie religie są równe" zyskała aprobatę soboru watykańskiego II. Oto fragment soborowej deklaracji o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich":
  3. Kościół spogląda z szacunkiem również na mahometan, oddających cześć jedynemu Bogu, żywemu i samoistnemu, miłosiernemu i wszechmocnemu, Stwórcy nieba i ziemi (...) Z tego powodu (muzułmanie) cenią życie moralne i oddają Bogu cześć głównie przez modlitwę, jałmużny i post. Jeżeli więc w ciągu wieków wiele powstawało sporów i wrogości między chrześcijanami i mahometanami, święty Sobór wzywa wszystkich, aby wymazując z pamięci przeszłość, szczerze pracowali nad zrozumieniem wzajemnym i w interesie całej ludzkosci wspólnie strzegli i rozwijali sprawiedliwość społeczną, dobra moralne oraz pokój i wolność..."
  doceń 10
  • Anonim (konto usunięte)
   23.09.2015 12:58

   Oto Aggiornamento biskupa, wstyd CYTUJE:
   „Biskup stwierdził, że mamy wyciągać wnioski z historii walki Polaków z krzyżakami: „jak raz wpuścisz do domu obcego – wpuścisz do domu dopiero budowanego, do domu małego, domu słabego, to możesz zgotować sobie wielką biedę... Już wiemy, jaką biedę zgotowali sobie nasi sąsiedzi z Francji, Niemiec, Austrii (MOJE NAWIASY) (Jakie bogactwo ducha TYM POKAZali??)bp już NIE widzi– choć ich domy są znacznie większe, bogatsze - wpuszczając w swoje granice miliony muzułmanów! Multikulti poniosło porażkę.(zależy, Jak to ktoś widzi??? A czynili to wszystko w imię kolejnej chorej, współczesnej ideologii – ideologii pluralizmu, dla której wszystkie kultury, wszystkie religie i wiary są dobre. Wszystkie - z wyjątkiem jednej, własną, z której czerpią korzenie, walczą. To OATANIE ZDANIE JEST BZDURą...aMEN.
   Kożczę bo inni napisali i udokumewntowali to teologicznie nawet, wyśmienicie: jak wit,- rst,-velario
   Nie Homilię wygłosił tylko historyczny bezdusznywykłAD WYGŁOSIŁ…
   a ten Bolesław śmiAŁY, Jak święty dobroczyńca przedstawiony dokumentem...o św,Bisk. STanisławie ani mumru

   doceń 4
 • Kopyrda
  22.09.2015 20:06
  Zastanawia mnie podtekst homilii ks. Biskupa, a scislej podtekst tego poriwnanian z Krzyzzakami. Otz Krzyzakow popiarali zarowno cesarz niemiecki, jak i Papiez...
  doceń 4
 • Verdi
  22.09.2015 21:56
  Należy ratować rannego wilka, to oczywiste, tylko dlaczego pakować go do owczarni???
  Stosujmy zasady miłości bliźniego, ale na Boga, pamiętajmy: miłuj bliźniego swego jak SIEBIE SAMEGO, a osiedlanie muzułmanów musi się skończyć krwawą konfrontacją. Tego dowodzi historia i zdrowy rozum!
  • Pomian
   27.09.2015 16:37
   Pomian
   @Verdi - święte słowa, zbyt często zapomina się, że "jak siebie samego" oznacza nie tylko "nie mniej niż siebie samego", ale też i "nie więcej niż siebie samego".
   doceń 0
 • west
  23.09.2015 09:13
  Ciekawy artykuł o tym jak to już św. Tomasz z Akwinu nauczał o traktowaniu emigrantów:

  http://www.pch24.pl/co-sw--tomasz-z-akwinu-nauczal-o-polityce-wobec-imigrantow-,38176,i.html
  doceń 3
 • sp
  23.09.2015 10:49
  Syr 11,29-34:

  Nie wprowadzaj do domu swego każdego człowieka,
  różnorodne są bowiem podstępy oszusta.
  Jak złowiona kuropatwa w klatce,
  tak serce pysznego:
  jak szpieg wypatruje on słabe strony,
  podając dobre rzeczy za złe, przygotowuje zasadzkę
  i najlepszym twym zaletom przygania.
  Przez iskrę węgiel napełnia się ogniem,
  a człowiek niegodziwy czyha na krew.
  Strzeż się człowieka złego, który knuje niegodziwości,
  by nie sprowadził na ciebie hańby niezatartej.
  Przyjmij obcego do domu, a wtrąci cię w zamieszanie
  i oddali cię od twoich najbliższych.


  Zgodnie z tymi słowami i roztropnie postąpił miłosierny Samarytanin - nie wprowadził pobitego nieznajomego do swego własnego domu, ale pomógł mu, w miarę swoich możliwości, opłacając jego pobyt i opiekę w gospodzie.

  Tak samo postępuje i Jezus, nie wprowadza nas, niewypróbowanych, od razu do raju, ale musimy przebywać na tym świecie, zanim nie okaże się, czy jesteśmy godni Mieszkania Niebieskiego.
 • nieta
  27.09.2015 18:43

  Księże biskupie, odrasta łeb hydrze.

  Szczęść Boże
  doceń 0
 • Gość
  11.03.2017 02:30
  Kocham mijego biskupa
  doceń 3
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy