Nowy numer 04/2020 Archiwum

Co zapamiętamy z 2019 roku? Część I

Przypominamy, naszym zdaniem, najważniejsze wydarzenia mijającego roku: od stycznia do kwietnia.

Co zapamiętamy z 2019 roku? Część I   Płock, 13.02.2019. Ustawienie krzyża na wieży rozbudowywanego sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Starym Rynku, w miejscu pierwszych objawień Pana Jezusa św. s. Faustynie Kowalskiej ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość

W ostatnich 12 miesiącach były wydarzenia podniosłe i piękne, jak koronacja obrazu Matki Bożej w Smardzewie, ale także bezprecedensowa decyzja biskupa Piotra Libery o półrocznym pobycie w klasztorze kamedułów. Były momenty krzepiące ducha – jak pierwsza Msza w budowanym sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, ale też smutne i gorszące, jak kilkukrotne znieważenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej czy tak zwany marsz równości w Płocku.

Można długo wyliczać, co się stało w tym roku, a może bardziej trzeba by pytać, w których ważnych dla diecezji wydarzeniach sami wzięliśmy udział, bo te właśnie momenty będą najbardziej zapamiętane. Trzeba wreszcie stawiać pytanie o to, co w nas duchowo pękło, jak broniliśmy wartości, jak przeżywamy wspólnotę i dla kogo to wszystko się działo? Najpierw stawiamy te pytania, aby wyciągnąć mądre wnioski z tego, co się wydarzyło w 2019 roku.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama