Nowy numer 23/2021 Archiwum

Co zapamiętamy z 2019 roku? Część I

Przypominamy, naszym zdaniem, najważniejsze wydarzenia mijającego roku: od stycznia do kwietnia.

Co zapamiętamy z 2019 roku? Część I   Płock, 13.02.2019. Ustawienie krzyża na wieży rozbudowywanego sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Starym Rynku, w miejscu pierwszych objawień Pana Jezusa św. s. Faustynie Kowalskiej ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość

W ostatnich 12 miesiącach były wydarzenia podniosłe i piękne, jak koronacja obrazu Matki Bożej w Smardzewie, ale także bezprecedensowa decyzja biskupa Piotra Libery o półrocznym pobycie w klasztorze kamedułów. Były momenty krzepiące ducha – jak pierwsza Msza w budowanym sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, ale też smutne i gorszące, jak kilkukrotne znieważenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej czy tak zwany marsz równości w Płocku.

Można długo wyliczać, co się stało w tym roku, a może bardziej trzeba by pytać, w których ważnych dla diecezji wydarzeniach sami wzięliśmy udział, bo te właśnie momenty będą najbardziej zapamiętane. Trzeba wreszcie stawiać pytanie o to, co w nas duchowo pękło, jak broniliśmy wartości, jak przeżywamy wspólnotę i dla kogo to wszystko się działo? Najpierw stawiamy te pytania, aby wyciągnąć mądre wnioski z tego, co się wydarzyło w 2019 roku.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama