Nowy numer 42/2019 Archiwum

Modlitwa w ogrodach

Po raz drugi przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich w Płocku będą się modlili o ochronę dzieła stworzenia.

Jest to odpowiedź na inicjatywę Ojca Świętego Franciszka, który trzy lata temu ustanowił Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.

W ubiegłym roku bp Piotr Libera zaproponował, aby taki dzień obchodzić również w Płocku i nadać mu charakter ekumeniczny. We współpracy z siostrzanymi Kościołami przygotowano program obchodów, na który złożą się: refleksja przedstawicieli różnych Kościołów i wspólna modlitwa o ochronę dzieła stworzenia. Na miejsce celebracji wybrano w tym roku klasztor Kościoła Starokatolickiego Mariawitów i ogrody Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.

Rozpoczęcie o 16.30.

W programie:

  • Ekumenicznie o ekologii. Otwarcie II Płockiego Święta Stworzenia - bp Maria Karol Babi, biskup naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów
  • "Ich głos się rozchodzi po całej ziemi" (Ps 19,5). Boże przesłanie w Bożym stworzeniu - ks. dr Tomasz Lewicki, wykładowca Pisma Świętego w WSD w Płocku
  • O przyrodzie "Bogu poświęconej" w liturgii prawosławnej - dk dr Łukasz Leonkiewicz z Kościoła prawosławnego
  • Woda żywa: teologia czy ekologia - ks. Szymon Czembor, proboszcz parafii ewangelickiej w Płocku
  • Dzieło stworzenia w ujęciu mariawickim - kapł. Mateusz Maria Felicjan Szymkiewicz, proboszcz parafii w Nowej Sobótce

Następnie w ogrodach Wyższego Seminarium Duchownego - modlitwa o ochronę świata stworzonego, którą poprowadzi biskup płocki Piotr Libera.

Do udziału w wydarzeniu zapraszają: Duszpasterstwo Ekumeniczne Diecezji Płockiej, Parafia Prawosławna pw. Przemienienia Pańskiego, Parafia Ewangelicka, Parafia Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Płocku, Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku i Klub Inteligencji Katolickiej.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL