Nowy numer 41/2019 Archiwum

Przy chorym wszystko jest ważne

Ich hasłem są słowa "Byłem chory, a przyszliście do mnie", a tematem przewodnim wolontariat.

Od czwartku do soboty w katedrze płockiej trwają rekolekcje wielkopostne, którym patronuje śp. ks. Piotr Błoński, młodziutki wikariusz tej parafii, pochodzący z Wólki k. Skępego, z parafii Miłosierdzia Bożego. Ks. Piotr, na krótko przed śmiercią w 2014 r. mówił w katedrze swoje świadectwo o przeżywaniu choroby nowotworowej. Dlatego te trzy rekolekcyjne dni to także 3 świadectwa - historie ludzi. W tym roku o posłudze wolontariusza mówią Henryka Krukowska ze wspólnoty Legion Maryi, Barbara Mastalerczuk oraz Maria Cybart, wdowa konsekrowana.

- Wszystko zawdzięczam Maryi - zaznaczyła na początku Henryka Krukowska, która podzieliła się wczoraj swoim świadectwem posługi w płockim hospocjum. Główny motyw pracy wolontariusza zawarła w krótkim, ale wymownym stwierdzeniu: "pomagam dlatego, że w drugim człowieku jest Jezus Chrystus".

- Gdy jest się przy osobie chorej, wszystko jest ważne: nakarmienie jej, poprawienie poduszki, dotyk, słowo, uśmiech. Ale tak naprawdę najważniejsze jest to, by w tej osobie dostrzec kogoś wyjątkowego. Jedna z chorych, na samym początku mówiła do mnie - "jak ja ci się odwdzięczę?". Odpowiedziałam jej - "jestem dla ciebie". Przy kolejnym spotkaniu, pytała, kiedy przyjdę, tak ważna była ta obecność. Czy dostrzegam owoce mojej służby? Dla mnie to najwspanialsza szkoła. To szkoła cierpliwości, akceptacji, przyjęcia człowieka z jego wadami - mówiła pani Henryka. Wolontariuszka podzieliła się także osobistym doświadczeniem. Od niedawna choruje jej mąż, jest po ciężkiej operacji.

- To nasza lekcja wierności, miłości, oddania. Mąż mówi mi: "dobrze, że ciebie mam", a tak w codzienności była praca, inne obowiązki i brakowało na to czasu - zauważyła pani Henryka.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL