Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Płocki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • BISKUPI
    • PARAFIE
    • KURIA

Najnowsze Wydania

  • GN 32/2025
    GN 32/2025 Dokument:(9368241,Jak pięknie!)
  • GN 31/2025
    GN 31/2025 Dokument:(9358597,Ziemi całowanie)
  • GN 30/2025
    GN 30/2025 Dokument:(9350861,Zepsuty kompas)
  • GN 29/2025
    GN 29/2025 Dokument:(9344585,Wielkie dzieło tysiąclecia)
  • GN 28/2025
    GN 28/2025 Dokument:(9337843,Egocentryzm i poświęcenie)
plock.gosc.pl → Wiadomości z diecezji płockiej → Jest w nich duch i siła

Jest w nich duch i siła przejdź do galerii

Pokazy musztry paradnej, koncerty kapel, popisy mażoretek oraz występ Katarzyny Cerekwickiej, to główne atrakcje dwudniowego wydarzenia.

Płońsk na dwa dni stał się europejską stolicą orkiestr dętych  
Płońsk na dwa dni stał się europejską stolicą orkiestr dętych
Dawid Turowiecki

Europejska Parada Orkiestr Dętych tym razem gościła instrumentalistów z Litwy, Węgier oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych z podczęstochowskiego Mykanowa oraz węgrowskiego Liwu. Nie mogło zabraknąć również miejscowej formacji, czyli Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Con Grazia".

- Dla nas to niewątpliwie wielkie muzyczne święto - mówi Leszek Kalkowski, kapelmistrz MOD. - Orkiestry prezentują swoje dokonania, a te zagraniczne akcentują własną kulturę, którą my dzięki temu możemy poznawać - mówi dyrygent, nie kryjąc dumy z wysokiego poziomu, jaki dziś prezentuje już "Con Grazia". - Równamy do najlepszych - zapewnia L. Kalkowski, chociaż nie ukrywa, że znalezienie w mieście nowych miłośników gry na instrumentach dętych to nie lada sztuka. - Dlatego poszukiwania talentów i osób chętnych, które dołączyłyby do naszej orkiestry, rozciągamy także na tereny wiejskie. Tam zainteresowanie jest obecnie dużo większe - dodaje kapelmistrz, który przypomina, że idea parady w międzynarodowej obsadzie zrodziła się w gronie pasjonatów 12 lat temu, a ostatnio odbywa się cyklicznie co dwa lata.

Imprezę rozpoczęła parada uczestników muzycznego przedsięwzięcia, którzy ruszyli ulicami Płońska sprzed kościoła parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego. Orkiestry doszły na miejski stadion, gdzie zaprezentowały repertuar typowo marszowy, jak i rozrywkowy. Każdej kapeli towarzyszyły mażoretki prezentujące choreograficzne układy taneczno-marszowe do muzyki orkiestr dętych.

Tradycyjnie już orkiestrowe dźwięki wieczorem zamieniają się w popowe brzmienie. Przed płońszczanami wystąpiła tym razem piosenkarka Katarzyna Cerekwicka, której utwory zabierają słuchaczy w podróż do kobiecego świata.

Drugi dzień plenerowego festiwalu pokrzyżowała deszczowa pogoda. Organizatorzy zmuszeni byli przenieść imprezę pod dach domu kultury, gdzie na kinowej scenie odbyły się indywidualne koncerty orkiestr w wersji skróconej. Na ręce członków kapel przekazano ponadto dyplomy i puchary.

« ‹ 1 › »
Orkiestry dęte w Płońsku

WIARA.PL DODANE 23.08.2016

Orkiestry dęte w Płońsku

​Po raz 12. w Płońsku odbył się Europejski Przegląd Orkiestr Dętych.  
oceń artykuł Pobieranie..

Dawid Turowiecki

|

23.08.2016 15:05 GOSC.PL

publikacja 23.08.2016 15:05

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • ORKIESTRY DĘTE
  • PŁOŃSK

Dawid Turowiecki

Polecane w subskrypcji

  • Córka światła powraca. Gniechowice pod Wrocławiem mają swój skarb – sanktuarium św. Filomeny
    • Kościół
    • Maciej Rajfur
    Córka światła powraca. Gniechowice pod Wrocławiem mają swój skarb – sanktuarium św. Filomeny
  • Jarosław Kaczyński dla GN: Chciałbym, aby Karol Nawrocki był prezydentem, który będzie zwalczał nieszczęście, jakie nam się trafiło
    • Rozmowa
    • Andrzej Grajewski
    Jarosław Kaczyński dla GN: Chciałbym, aby Karol Nawrocki był prezydentem, który będzie zwalczał nieszczęście, jakie nam się trafiło
  • Budowa katedry w Kolonii rozpoczęła się w XIII wieku, a zakończyła 145 lat temu. Wcześniej miał przyjść koniec świata
    • Świat
    • Szymon Babuchowski
    Budowa katedry w Kolonii rozpoczęła się w XIII wieku, a zakończyła 145 lat temu. Wcześniej miał przyjść koniec świata
  • Dlaczego Rosjanie są inni? O mentalności ludzi sparaliżowanych strachem przed władzą
    • Świat
    • Piotr Legutko
    Dlaczego Rosjanie są inni? O mentalności ludzi sparaliżowanych strachem przed władzą
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X