Nowy numer 41/2019 Archiwum

Poszukiwania w kamienicy grozy

Instytut Pamięci Narodowej wznowił badania w dawnej katowni gestapo, NKWD i UB w Płocku.

"W dawnej katowni gestapo, NKWD i UB w Płocku, 3 grudnia rozpoczął się drugi etap prac poszukiwawczych, których celem jest odnalezienie szczątków ofiar zbrodni komunistycznych straconych i zmarłych w byłym areszcie w Płocku" - czytamy w komunikacie Instytutu Pamięci Narodowej.

"Prace prowadzone są przez Samodzielny Wydział Poszukiwań IPN pod kierunkiem dr. hab. Krzysztofa Szwagrzyka, specjalistów z zakresu medycyny sądowej z Wrocławia oraz archeologów z Muzeum Archeologicznego we Wrocławiu. Są kontynuacją badań georadarowych prowadzonych latem tego roku" - czytamy w komunikacie.

Kamienica znajduje się w centrum Płocka przy ul. 1 Maja. Została wybudowana ok. 1905 r. W 1941 r. budynek zajęło Gestapo, a po zakończeniu wojny - NKWD i UB. Potem była tam siedziba MO i SB. W ostatnich latach nieruchomość należała do Policji, która opuściła ją w 2014 r. po wybudowaniu nowej płockiej komendy. Wtedy swe prace, w marcu 2015 roku, rozpoczął IPN.

Przeczytaj także: Katedra grozy

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL