GN 32/2018 Archiwum

Jezus w grobie niewiary

Tysiące ludzi będzie dzisiaj zmierzać do kościołów, aby pośród świątecznej już radości dokonać poświęcenia pokarmów, które jutro znajdą się na wielkanocnych stołach. To dobry zwyczaj... Ale może być powierzchowny...

Publikujemy medytację bp. Piotra Libery, wygłoszoną w czasie Ciemnej Jutrzni w Wielką Sobotę, w płockiej bazylice katedralnej.

Kościół w Wielką Sobotę zaprasza nas do pójścia w głąb, do zadumy.

Zadumy i adoracji przy Grobie Pańskim, znowu pięknym i wymownym w naszej katedrze.

Zadumy wobec obnażonych ołtarzy i wobec Krzyża, który zajmuje w tym dniu - obok Grobu Pańskiego - centralne miejsce w świątyni...

Wielka Sobota...

Zapytajmy się: Czy nie jest to przypadkiem najbardziej charakterystyczny dzień współczesnego świata; dzień Boga zamkniętego w grobie niewiary, obojętności, zwątpienia?

Czy to nie z tego powodu niektórzy wpadają tylko na moment do świątyni ze święconką, aby dopełnić dobrego - powtarzam - obyczaju? Ale, właśnie, tylko wpadają. Nie zatrzymują się, nie adorują, nie medytują, nie współofiarują z Chrystusem,  tylko szybko wyruszają do takiego czy innego Emaus, nie zwróciwszy uwagi na to, że Ten, który został ukrzyżowany, jest obecny pośród nich.

« 1 2 3 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma