Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ferie z Jezusem

Młodzież skupiona wokół Laboratorium Wiary i Ruchu Rodzin Nazaretańskich spędziła kilka dni na rekolekcjach w ośrodku Caritas w Popowie.

Rekolekcje zgromadziły 115 osób z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej. Do Ośrodka Charytatywno-Szkoleniowym Caritas w Popowie, przyjechała młodzież m. in. z Płocka, Mławy, Pomiechówka, Pułtuska, Przasnysza, Krasnego, Dąbrowy i Strzegowa. Wiele z nich uczestniczyło w tego rodzaju spotkaniu po raz pierwszy, choć była też liczna grupa stałych bywalców.

- Jezus nie wybiera doskonałych, ale udoskonala wybranych – powtarzał młodym uczestnikom skupienia ks. Grzegorz Zakrzewski. Myśl przewodnia rekolekcji była zawarta w haśle: ”Chodź i zobacz – stań się uczniem”. Przez kolejne dni podczas medytacji, konferencji i spotkań w grupkach dzielenia młodzież, pod kierunkiem księży, szukała odpowiedzi na takie pytania, jak: Kim jest dla mnie Jezus, co to znaczy być Jego uczniem, jakie są tego warunki i co najważniejsze?

Podczas odprawionego na zewnątrz budynków ośrodka rekolekcyjnego nabożeństwa Drogi Krzyżowej, każdy z uczestników rekolekcji starał się rozeznać co jest krzyżem w jego życiu. Warsztaty poświęcone postaciom kilku wybranych świętych, stały się wspólnym odkrywaniem, w jaki sposób spełnili oni w swoim życiu aspekty bycia uczniem Chrystusa. Wielkim przeżyciem dla wielu uczestników była Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą wstawienniczą. Korzystając z obecności kilku księży młodzi ludzie licznie korzystali z możliwości odbycia spowiedzi i rozmowy duchowej. W programie rekolekcji znalazły się także wieczór pogodny oraz projekcja filmu ”Stowarzyszenie Umarłych Poetów”, połączona z dyskusją na jego temat.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama