Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wiaryg(ł)odni w Beskidach

Około 20 osób z diecezji płockiej uczestniczyło w tygodniowych rekolekcjach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

- Doświadczyliśmy, jak Pan Bóg potrafi działać pośród pięknej przyrody, przez słowa, czyny czy obecność drugiego człowieka –mówi młodzież, która wróciła z Beskidów. Rekolekcje dla nich poprowadził dominikanin, o. Norbert Kuczko z Warszawy. Uczestnicy wyjazdu, poza chodzeniem po Beskidach i pobytem w Desznicy, odwiedzili pustelnię św. Jana w Dukli oraz Zabawę i Wał Rudę – miejsca związane z patronką KSM, bł. Karoliną Kózkówną.

Każdy dzień rozpoczynał się Jutrznią, później byłą Msza św. i konferencja zakończona rozważaniem fragmentu Pisma św. oraz grupki dzielenia. Co drugi dzień organizowano wyprawy w góry oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Jak podkreślają uczestnicy spotkania, wyjątkowym było doświadczenie czasu milczenia i nabożeństwo chrzcielne ”Wody Jordanu”. Szczególne było również nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawione w Wał Rudzie, drogą męczeństwa bł. Karoliny Kózkówny: od jej rodzinnego domu przez las na bagna, gdzie poniosła męczeństwo.

- Tematem przewodnim tegorocznych rekolekcji było odkrywanie największego pragnienia życia człowieka, którym jest głód wiary, miłości, Boga i uświadomienie sobie, że na miłość Boga nie trzeba niczym zasłużyć – mówi Patrycja Przybysławska.

- Bóg nie tylko uzdrawia tych, którzy mu wierzą, ale nawet wskrzesza to, co w duszach często obumarłe. A my sami powinniśmy się dzielić z innymi nawet tym, czego, wydaje się, mamy niewiele. Okazuje się bowiem, że czasem nawet coś małego, niepozornego, jak na przykład uśmiech, dobre słowo czy gest, mogą zmienić czyjeś życie – mówił do młodzieży o. Norbert Kuczko.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama