GN 48/2020 Archiwum

Gotowi do pielgrzymki?

Za kilka dni po raz 32. wyruszą piesi pątnicy z diecezji płockiej na Jasną Górę. Będzie im towarzyszyło hasło: "Kto wierzy, nigdy nie jest sam".

- Jeżeli ktoś zastanawia się nad swoją wiarą i jej sensem, jeśli stawia sobie pytanie: "W co tak naprawdę wierzę?”, jeśli szuka ważnych odpowiedzi; to zapraszam go do udziału w tych rekolekcjach w drodze - zachęca ks. Jacek Prusiński, główny przewodnik diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę.

Już we wtorek, 6 sierpnia, Mszą św. o godz. 6 w płockiej katedrze rozpocznie się 32. piesze pielgrzymowanie diecezji płockiej na Jasną Górę. - Z pewnością będzie ono mocnym akcentem trwającego Roku Wiary. Warto, aby ci, którzy wcześniej pielgrzymowali do Częstochowy, poszukali swych następców czy nowych towarzyszy drogi, aby sami, swoim świadectwem opowiedzieli, czego doświadczyli wędrując do Maryi - mówi ks. Prusiński.

Pielgrzymka będzie wędrowała przez dziewięć dni, pokonując około 30 km dziennie. Na jasnogórski szczyt wejdzie w poranek, 14 sierpnia, w przeddzień uroczystości Wniebowzięcia NMP. Pątniczy szlak wiedzie m.in. przez Gostynin, Kutno, Tum, Łęczycę, Łask, okolice Bełchatowa do Częstochowy. Główne intencje pielgrzymki w Roku Wiary to: modlitwa za synod diecezjalny, dziękczynienie za pontyfikat Benedykta XVI i 150. rocznica wybuchu powstania styczniowego.

Tradycyjnie, płocka pielgrzymka piesza wędruje w 11 grupach: białej (dekanaty: Ciechanów wschodni, Ciechanów zachodni i Strzegowo), biało-czerwona (dekanaty: Płock wschodni, Płock zachodni, Bodzanów i Bielsk), błękitna (dekanaty: Nasielsk i Zakroczym), brązowa (dekanaty: Rypin, Dobrzyń n. Drwęcą i Żuromin) – pielgrzymi z Dobrzynia przychodzą w pieszej pielgrzymce do Płocka, granatowa ( dekanaty: Płońsk, Raciąż i Wyszogród), miedziana (dekanat mławski), pomarańczowa (grupa salezjańska), srebrna (dekanaty Pułtusk i Serock) zielona (dekanaty: Sierpc, Dobrzyń n. Wisłą i Tłuchowo), złota (dekanaty: Przasnysz, Maków Mazowiecki i Dzierzgowo), żółta (dekanaty Gostynin i Gąbin).

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama