Nowy numer 3/2021 Archiwum

Gotowi do pielgrzymki?

Za kilka dni po raz 32. wyruszą piesi pątnicy z diecezji płockiej na Jasną Górę. Będzie im towarzyszyło hasło: "Kto wierzy, nigdy nie jest sam".

Zapisy indywidualne i zbiorowe na pielgrzymkę są prowadzone we wszystkich parafiach diecezji oraz w poniedziałek, 5 sierpnia w opactwie pobenedyktyńskim przy płockiej katedrze.

Trwają również zapisy chętnych do duchowego pielgrzymowania. "Wszystkich tych, którzy z racji choroby, pracy bądź innych przyczyn nie mogą pójść pieszo, zapraszamy do duchowej pielgrzymki. Pragniemy w ten sposób utworzyć wielką wspólnotę modlitewną, która będzie wspierać wszystkich wędrujących w tak ważnych intencjach Kościoła, ojczyzny, rodzin i osobistych. Na pątniczym szlaku będziemy pamiętać o duchowych pielgrzymach, m.in. wysyłając pozdrowienia z trasy. Zapisy na pielgrzymkę duchową organizują w swoich parafiach miejscowi duszpasterze” - czytamy w pielgrzymkowym regulaminie.

Uczestnikom duchowej pielgrzymki przez dziewięć dni będzie towarzyszył specjalnie przygotowany modlitewnik z codziennymi rozważaniami i modlitwami. W czasie pielgrzymki w parafiach będą organizowana wieczorna modlitwa maryjna - Apel Jasnogórski, w łączności z pielgrzymami idącymi do Czarnej Madonny.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama