Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rusza Polska Copacabana

Festiwal Młodych w Płocku to Rio de Janeiro przeniesione do Polski. Obchody Światowych Dni Młodzieży w Polsce zaczynają się już dziś i potrwają do poniedziałku.

Do Płocka na cztery dni zostaną przeniesione brazylijskie klimaty i duch Światowych Dni Młodzieży. Na plaży nad Wisłą ustawiono wielką scenę, obok niej namiot adoracji, w której będzie trwała modlitwa 24 godziny na dobę.

Przygotowano miejsce na pole namiotowe dla uczestników Festiwalu Młodych. Wiele płockich szkół i seminarium duchowne otworzy swe podwoje na czas trwania festiwalowych warsztatów - po prostu, od 5 do 8 lipca Rio przeniesie się do Płocka.

Na plaży będą głoszone katechezy, a księża biskupi odprawią dla młodych Msze św.: w piątek o godz. 18 - biskup radomski Henryk Tomasik, delegat KEP ds. duszpasterstwa młodzieży; w sobotę o godz. 13 - bp Wojciech Polak, sekretarz KEP; zaś w niedzielę, 7 lipca o godz. 13 - biskup płocki Piotr Libera. Zostanie przeprowadzonych kilkanaście warsztatów tematycznych, m.in. taneczne, wokalne, dziennikarskie czy samoobrony.

Atrakcją festiwalu będą wielkie koncerty zespołu Raz Dwa Trzy z towarzyszeniem Płockiej Orkiestry Symfonicznej, Propaganda Dei, rockowej kapeli Luxtorpeda, hip-hopowej formacji Full Power Spilit, chóru gospel Trzecia Godzina Dnia, orkiestry salsowej Jose Torresa, Arki Noego. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

W niedzielę wieczorem będzie szansa wygrania samochodu dla tych wszystkich, którzy zakupią audiobooka z czterema Ewangeliami, które przeczytali aktor Jerzy Zelnik oraz młodzież diecezji płockiej. Będzie też noc samby – jak mówią organizatorzy, będzie to namiastka karnawału z Brazylii na płockiej plaży.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama