Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rusza Polska Copacabana

Festiwal Młodych w Płocku to Rio de Janeiro przeniesione do Polski. Obchody Światowych Dni Młodzieży w Polsce zaczynają się już dziś i potrwają do poniedziałku.

- W polskim Kościele potrzebujemy wielu młodych i radosnych ludzi, niosących pomoc innym. Potrzebujemy młodzieżowego wolontariatu. Chciałbym, aby doświadczenie Festiwalu Młodych pomogło wielu w odkryciu ich powołania do czynienia większego dobra - powiedział w wywiadzie dla ”Gościa Płockiego” bp Piotr Libera. - Spotkamy się w Płocku, bo chcemy doświadczyć, że prawdziwa radość życia zaczyna się wtedy, gdy spotyka się Jezusa. Wówczas młody człowiek odkrywa talenty i pasje, które dał mu Bóg - dodał ks. Rafał Grzelczyk, diecezjalny duszpasterz młodzieży i organizator Polskiej Copacabany.

Chętni do udziału w festiwalu mogą wciąż się zarejestrować na stronie www.festiwal2013.pl/rejestracja/rejestracja.html.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął biskup płocki Piotr Libera, prezydent miasta Płocka Andrzej Nowakowski, ambasador Brazylii w Polsce Jorge Geraldo Kadri. Festiwal organizowany jest przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży ”Studnia”, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki (Urząd Miasta Płocka) i Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży.

Relacje z każdego dnia Polskiej Copacabany znajdziesz w specjalnym serwisie płockiego "Gościa Niedzielnego".

 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama