Nowy numer 24/2021 Archiwum

Wielki prezent dla sanktuarium

Od 22 lutego z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Starym Rynku w Płocku jest związany przywilej odpustu zupełnego - ogłosiła Penitencjaria Apostolska.

Papieski indult, bo tak nazywa się stosowny dokument Stolicy Apostolskiej, ogłoszono w płockiej katedrze na zakończenie Mszy św. z okazji 82. rocznicy objawień św. s. Faustyny i diecezjalnego dziękczynienia za pontyfikat Benedykta XVI, w piątek 22 lutego.

„Penitenziaria Apostolska na mocy uprawnienia udzielonego jej przez Ojca świętego, ochoczo przyznaje odpust zupełny na zwykłych warunkach. Odpust można uzyskać po należytym spełnieniu następujących warunków (spowiedź sakramentalna, Komunia święta, modlitwa według intencji Ojca świętego). Odpust mogą zyskać wierni szczerze pokutujący w płockim sanktuarium, pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny pobożnie uczestnicząc w nabożeństwie lub modlitwie do Bożego Miłosierdzia, bądź przeznaczając odpowiedni czas na modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego, oddając się pobożnej medytacji odmawiają; Modlitwę Pańską, Wyznanie wiary, wzywając Bożego Miłosierdzia, (na przykład Jezu ufam Tobie)” – czytamy w dokumencie.

Odpust zupełny można uzyskać:

w drugą niedzielę wielkanocną, czyli Bożego Miłosierdzia;

dnia 22 każdego miesiąca – na pamiątkę pierwszych objawień w Płocku;

raz w roku dowolnego dnia według własnego wyboru wiernych;

uczestnicząc w pielgrzymce do sanktuarium, ilekroć taka ma miejsce.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama