Nowy numer 42/2018 Archiwum

Wielki prezent dla sanktuarium

Od 22 lutego z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Starym Rynku w Płocku jest związany przywilej odpustu zupełnego - ogłosiła Penitencjaria Apostolska.

Papieski indult, bo tak nazywa się stosowny dokument Stolicy Apostolskiej, ogłoszono w płockiej katedrze na zakończenie Mszy św. z okazji 82. rocznicy objawień św. s. Faustyny i diecezjalnego dziękczynienia za pontyfikat Benedykta XVI, w piątek 22 lutego.

„Penitenziaria Apostolska na mocy uprawnienia udzielonego jej przez Ojca świętego, ochoczo przyznaje odpust zupełny na zwykłych warunkach. Odpust można uzyskać po należytym spełnieniu następujących warunków (spowiedź sakramentalna, Komunia święta, modlitwa według intencji Ojca świętego). Odpust mogą zyskać wierni szczerze pokutujący w płockim sanktuarium, pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny pobożnie uczestnicząc w nabożeństwie lub modlitwie do Bożego Miłosierdzia, bądź przeznaczając odpowiedni czas na modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego, oddając się pobożnej medytacji odmawiają; Modlitwę Pańską, Wyznanie wiary, wzywając Bożego Miłosierdzia, (na przykład Jezu ufam Tobie)” – czytamy w dokumencie.

Odpust zupełny można uzyskać:

w drugą niedzielę wielkanocną, czyli Bożego Miłosierdzia;

dnia 22 każdego miesiąca – na pamiątkę pierwszych objawień w Płocku;

raz w roku dowolnego dnia według własnego wyboru wiernych;

uczestnicząc w pielgrzymce do sanktuarium, ilekroć taka ma miejsce.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy