Nowy numer 2/2021 Archiwum

OTK w szczegółach

Przygotowania do tego wydarzenia idą pełną parą. W najbliższe Święto Trzech Króli mieszkańców Płocka, ale nie tylko, znów ma połączyć radosne kolędowanie.

 

W konferencji wzięli udział: Ewa Pietrzak, bp Piotr Libera, prezydent miasta Andrzej Nowakowski, dr Dorota Dądzik i Kazimierz Cieślik   W konferencji wzięli udział: Ewa Pietrzak, bp Piotr Libera, prezydent miasta Andrzej Nowakowski, dr Dorota Dądzik i Kazimierz Cieślik
Agnieszka Małecka/GN

- Płock wpisuje się w liczbę kilkudziesięciu miast, które od kilku lat organizują Orszak Trzech Króli. To promocja rodziny, życia i wartości wspólnototwórczych. Potrzebujemy w naszej rzeczywistości takiego bycia razem – powiedział bp Piotr Libera podczas specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej niedawno w płockim ratuszu.

Przedstawiono na niej szczegóły dotyczące programu Orszaku i towarzyszącego mu konkursu rodzinnego na najładniejszą bożonarodzeniową szopkę.

Data nie ulegnie zmianie, zażartował prezydent miasta, Andrzej Nowakowski, ale jak zapowiedział, zmieni się nieco początek i trasa przemarszu, bo tym razem wyjdziemy sprzed ratusza, gdzie będzie powitanie mieszkańców i gości. Następnie przejdziemy ulicami: Bielską, Kwiatka, Tumską do katedry, gdzie Orszak zwieńczy Msza święta.

 – W ubiegłym roku to wydarzenie spotkało się z wielką przychylnością naszych mieszkańców – zauważył. Prezydent Płocka podkreślił też, że Orszak Trzech Króli pomaga budować więzi wspólnotowe i jest promocją miasta.

Głównym organizatorem wydarzenia są katolickie organizacje pozarządowe, a organizacją wiodącą w przygotowaniach płockiego OTK jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, przypomniał przewodniczący komitetu organizacyjnego, Kazimierz Cieślik. Podkreślił, że wszystkie środowiska, włączające się w organizację płockiego Orszaku, robią to na zasadzie wolontariatu.

 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama