Nowy numer 41/2018 Archiwum

OTK w szczegółach

Przygotowania do tego wydarzenia idą pełną parą. W najbliższe Święto Trzech Króli mieszkańców Płocka, ale nie tylko, znów ma połączyć radosne kolędowanie.

 

  W konferencji wzięli udział: Ewa Pietrzak, bp Piotr Libera, prezydent miasta Andrzej Nowakowski, dr Dorota Dądzik i Kazimierz Cieślik
Agnieszka Małecka/GN

- Płock wpisuje się w liczbę kilkudziesięciu miast, które od kilku lat organizują Orszak Trzech Króli. To promocja rodziny, życia i wartości wspólnototwórczych. Potrzebujemy w naszej rzeczywistości takiego bycia razem – powiedział bp Piotr Libera podczas specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej niedawno w płockim ratuszu.

Przedstawiono na niej szczegóły dotyczące programu Orszaku i towarzyszącego mu konkursu rodzinnego na najładniejszą bożonarodzeniową szopkę.

Data nie ulegnie zmianie, zażartował prezydent miasta, Andrzej Nowakowski, ale jak zapowiedział, zmieni się nieco początek i trasa przemarszu, bo tym razem wyjdziemy sprzed ratusza, gdzie będzie powitanie mieszkańców i gości. Następnie przejdziemy ulicami: Bielską, Kwiatka, Tumską do katedry, gdzie Orszak zwieńczy Msza święta.

 – W ubiegłym roku to wydarzenie spotkało się z wielką przychylnością naszych mieszkańców – zauważył. Prezydent Płocka podkreślił też, że Orszak Trzech Króli pomaga budować więzi wspólnotowe i jest promocją miasta.

Głównym organizatorem wydarzenia są katolickie organizacje pozarządowe, a organizacją wiodącą w przygotowaniach płockiego OTK jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, przypomniał przewodniczący komitetu organizacyjnego, Kazimierz Cieślik. Podkreślił, że wszystkie środowiska, włączające się w organizację płockiego Orszaku, robią to na zasadzie wolontariatu.

 

« 1 2 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy