OTK w szczegółach

Przygotowania do tego wydarzenia idą pełną parą. W najbliższe Święto Trzech Króli mieszkańców Płocka, ale nie tylko, znów ma połączyć radosne kolędowanie.

W konferencji wzięli udział: Ewa Pietrzak, bp Piotr Libera, prezydent miasta Andrzej Nowakowski, dr Dorota Dądzik i Kazimierz Cieślik   W konferencji wzięli udział: Ewa Pietrzak, bp Piotr Libera, prezydent miasta Andrzej Nowakowski, dr Dorota Dądzik i Kazimierz Cieślik
Agnieszka Małecka/GN
Nowa rzecznik prasowa Orszaku w Płocku, dr Dorota Dądzik przedstawiła szczegółowy program marszu. Przed południem Chór ORLENU będzie witał wszystkich, którzy będą gromadzić się na rynku.

O godz. 12 rozpocznie się pierwsza scenka OTK pt. „Przekupki przed ratuszem”, przygotowana przez młodzież pod kierunkiem Ewy Bembenisty. Tu powitają wszystkich prezydent miasta i biskup płocki, który rozpocznie modlitwę „Anioł Pański”.

Kolejna scena ulicznych jasełek ma być zaprezentowana na skwerze zieleni, na skrzyżowaniu Bielska – Kwiatka. Tu wystąpi Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” w „Rozmowie z Aniołem Bożym”.

Orszak zatrzyma się po raz trzeci na rogu Kwiatka i Placu 13 Straconych, gdzie zostanie odegrana scena „Republika Przyjemności”, w wykonaniu uczniów płockiego III LO i aktorów z Łodzi.

Gdy maszerujący będą przemieszczać się ulicą Tumską w stronę katedry, młodzież z duszpasterstwa studentów „Petroklezja” zaprezentuje ideę walki dobra ze złem; inaczej mówiąc część z nich będzie starała się, by idący zboczyli z właściwej trasy.

Przed gmachem Nove Kino „Przedwiośnie” młodzież z III LO, przygotowana pod kierunkiem Grażyny Rybickiej pokaże, co zgodnie z przekazem biblijnym działo się w czasie narodzenia Jezusa w pałacu Heroda. Pojawią się także członkowie Płockiej Drużyny Kuszniczej i Bractwa Kurkowego.

Tak jak w roku ubiegłym, przed domem biskupim będzie scena z hołdem trzech króli w betlejemskiej grocie. W przygotowanie tej części zaangażowani są podopieczni MDK, pod kierunkiem Romy Ludwickiej.

Już pierwszy płocki Orszak od początku miał wyraźny rys ekumeniczny; w tym roku będzie podobnie, bo w rolę Króla ze Wschodu wcieli się Andrzej Awerianow z prawosławnego stowarzyszenia „Kanon”.

Wydarzeniem, które będzie po raz kolejny towarzyszyło płockiemu OTK jest konkurs bożonarodzeniowych szopek, w którego organizację włącza się Wydział Edukacji płockiego ratusza i Wydział Katechetyczny kurii. Ważne jest, że praca nad szopkami będzie mogła łączyć kilka pokoleń w rodzinie: od dziadków, po najmłodszych. Z konkursu zostanie wyłoniona najładniejsza szopka miejska; prace te będzie można podziwiać do 9 stycznia w Muzeum Diecezjalnym.

 

 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Agnieszka Małecka