Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nie tylko konkurs

Ponad 50 różańców z rozmaitych materiałów wykonały dzieci z parafii pw. św. Wawrzyńca w Rogotwórsku. Zrobiono z nich wystawę w kościele parafialnym; niedługo odbędzie się głosowanie na najładniejszą pracę, a podczas Pasterki zostaną wręczone nagrody.

Zaangażowanie małych parafian w tę inicjatywę przeszło oczekiwania ks. Krzysztofa Muzala, proboszcza w Rogotwórsku. - Kiedy w październiku proponowałem, żeby dzieci wykonały różańce w dowolnej technice, trochę obawiałem się, że powstaną może trzy, cztery prace. A powstało 57 - mówi.

Z żołędzi, orzechów, pestek, jabłek, drewnianych kulek, z misternie ugniecionego papieru, a nawet ze śrubek; malowane lub lakierowane; małe i bardzo duże - wszystkie różańce wyglądają imponująco.

W niektórych przypadkach ich autorom, z których najmłodsi mają po 5 lat, pomagali dorośli - rodzice, dziadkowie.

  Dzieci, które włączyły się w konkurs na Rok Wiary
Agnieszka Małecka/GN
W inicjatywę włączyły się więc nierzadko całe rodziny, co bardzo cieszy ich duszpasterza. Ale nie tylko o konkurs tu chodzi. - Chodzi o to, by ten Rok Wiary przeżyć z modlitwą - mówi ks. Krzysztof.

Dzieci dostały też zadanie, by codziennie w domu odmawiać dziesiątek różańca.

Zachętą do uczestnictwa w konkursie na pewno są zapowiedziane nagrody. Podczas głosowania parafialnego, które odbędzie się 9 grudnia, zostaną wybrane najładniejsze trzy prace; ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe.

- Wszystkie dzieci dostaną specjalną nagrodę, która przyjedzie aż z Watykanu -  zapowiada tajemniczo ksiądz proboszcz.   Prace konkursowe można podziwiać w kościele w Rogotwórsku
Agnieszka Małecka/GN

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma