Nowy numer 43/2020 Archiwum

150 lat w habicie

Zgromadzenie powstało 1 listopada 1862 r. Gdy mija 150 lat istnienia, siostry rozpoczynają wielki zakonny jubileusz.

Na 150 lat istnienia zgromadzenia, do którego należała św. s. Faustyna Kowalska, aż 113 lat to również historia płockiego domu przy Starym Rynku. Tam 22 lutego 1931 roku s. Faustyna otrzymała pierwsze objawienia Pana Jezusa Miłosiernego.

Wtedy był to szósty dom zgromadzenia po Warszawie, Krakowie, Derdach, Walentowie i Ksawerowie. – Prosimy o modlitwę za nas, abyśmy były wierne dziełu tego miejsca i charyzmatowi naszego zgromadzenia – mówi s. Mirosława Ratter, przełożona domu przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.

Już w niedzielę 4 listopada obchody jubileuszowe odbędą się w domu sióstr w Białej koło Płocka. Ten dom sióstr, w którym również na krótki czas zatrzymała się św. s. Faustyna, powstał w 1929 r. jako filia domu płockiego. Od 1950 r. dom jest samodzielnym klasztorem. Siostry prowadzą w Białej Dom Samotnej Matki i niepubliczne przedszkole. W niedzielę o godz. 11 Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Bogdan Czupryn, diecezjalny referent do spraw Instytutów Życia Konsekrowanego.

Z kolei w sanktuarium, stację jubileuszową zaplanowano na 22 lutego przyszłego roku, w dniu 82. rocznicy pierwszych objawień Pana Jezusa św. s. Faustynie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama