Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Płocki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • BISKUPI
    • PARAFIE
    • KURIA

Najnowsze Wydania

  • GN 36/2025
    GN 36/2025 Dokument:(9406888,Szczęście w nieszczęściu)
  • Historia Kościoła (11) 05/2025
    Historia Kościoła (11) 05/2025 Dokument:(9398688,„Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Wyjście przed szereg czy uzdrawianie pamięci?)
  • GN 35/2025
    GN 35/2025 Dokument:(9399234,Nieznajomość prawdy szkodzi )
  • GN 34/2025
    GN 34/2025 Dokument:(9390659,Ale o co chodzi?)
  • GN 33/2025
    GN 33/2025 Dokument:(9378299,Fiction niekoniecznie science)
plock.gosc.pl → Wiadomości z diecezji płockiej → Gdy piosenka ma sens

Gdy piosenka ma sens przejdź do galerii

Maciej Balcar zaczarował słuchaczy podczas koncertu w skępskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego.

 
Skępe, 17.12.2018. Koncert Macieja Balcara w parafii pw. Miłosierdzia Bożego Agnieszka Małecka /Foto Gość

W Skępem na żywo zabrzmiał też m.in. utwór "Pokochaj", z tekstem Michała Zabłockiego (tego samego autora, który tworzył dla Grzegorza Turnaua). - 18 lat temu, gdy przygotowywałem się do roli Jezusa w spektaklu "Jesus Christ Superstar", zastanawiałem się, jak tę postać najlepiej pokazać, jak ją zbudować. Koncepcji było wiele, przeczytałem sporo tekstów świeckich i religijnych. Uderzyła mnie jedna rzecz, że Jezus to przecież w czystej postaci miłość. I to, co chciał nam przekazać, to właśnie ta prawda o miłości, która potrafi nas wyzwolić z wszelkich problemów, kryzysowych sytuacji. 16 lat później Michał przysłał mi ten teks. Uśmiechnąłem się i wiedziałem, że on jest absolutnie dla mnie - mówił podczas koncertu Maciek Balcar.

Były też inne perełki z twórczości artysty, na przykład "Dzień mija". Tu, jak żartował, pozwolił sobie na prywatę, bo tekst napisała jego żona. - Znalazłem go, uznałem że jest dobry i nic jej nie mówiąc, nagrałem piosenkę. To było totalne zaskoczenie, żona fruwała pod sufit z radości… - mówił artysta.

Trzeba przyznać, że Maciej Balcar zaczarował swoją muzyką słuchaczy w Skępem, wśród których byli przedstawiciele bodaj każdego pokolenia. Jego muzyki, która jest niezwykłą mieszanką gatunków, można słuchać długie godziny. - Dziękujemy, że pan Maciej przypomniał nam tę prawdę, że chrześcijaństwo to miłość, i byśmy na co dzień potrafili żyć tą miłością - powiedział ks. Roman Murawski, na koniec koncertu, gdy słuchacze nagrodzili artystę gromkimi brawami.

Jaki jest klucz, który wciąż tak otwiera serca i umysły słuchaczy dla takiej twórczości muzycznej, w świecie, gdzie panuje przecież pop-kulturalna papka? Maciej Balcar wskazuje na tekst, jako nadrzędną wartość.

- Wychowywałem się muzycznie, słuchając Marka Grechuty, Ewę Demarczyk, słuchając Wojtka Młynarskiego, Czesława Niemena, czy Kabaret Starszych Panów. To były pierwsze moje kontakty z muzyką rozrywkową. Jak łatwo zauważyć, w każdym z tych przykładów niemal nadrzędną rolę pełnił tekst. Do tekstu odnosi się wszystko inne. Ja zawsze tak lubiłem traktować piosenkę. Dla mnie piosenka jest wtedy, kiedy coś ciekawego przekazuje i do tego jest zgrabnie napisana muzyka. Nigdy odwrotnie. Tak staram się pracować. Jeśli sam piszę, staram się znaleźć jakiś przekaz, ciekawą historię. To nie musi być śmiertelnie poważne. To może być zabawna historia. Przecież Wojtek Młynarski czy Kabaret Starszych Panów przepięknie potrafili tworzyć bardzo zabawne rzeczy. Szukam też dobrych tekstów - mówi GN wokalista zespołu Dżem.

« ‹ 1 2 3 › »
Koncert w Skępem

Foto Gość DODANE 18.12.2018

Koncert w Skępem

​W parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Skępem odbył się koncert Macieja Balcara z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.  
oceń artykuł Pobieranie..

am

|

19.12.2018 11:50 GOSC.PL

publikacja 19.12.2018 11:50

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • KONCERT
  • MACIEJ BALCAR
  • PARAFIA PW. MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
  • SKĘPE

am

Polecane w subskrypcji

  • Abp Przybylski dla GN: Rolą Kościoła jest scalić słowem Bożym popękanych ludzi
    • Rozmowa Gościa
    • ks. Adam Pawlaszczyk
    Abp Przybylski dla GN: Rolą Kościoła jest scalić słowem Bożym popękanych ludzi
  • „Od krzyża do krzyża, od Bałtyku do Tatr”. Motocykliści pielgrzymują
    • Kościół
    • Adam Śliwa
    „Od krzyża do krzyża, od Bałtyku do Tatr”. Motocykliści pielgrzymują
  • Gdy szklanka jest zbyt ciężka…
    • Zdrowie
    • Klaudia Katarzyńska
    Gdy szklanka jest zbyt ciężka…
  • Czy Bóg milczał w Auschwitz? W Centrum św. Maksymiliana w Harmężach znajdujemy odpowiedź
    • Kościół
    • Magdalena Dobrzyniak
    Czy Bóg milczał w Auschwitz? W Centrum św. Maksymiliana w Harmężach znajdujemy odpowiedź
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X