Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Płocki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • BISKUPI
    • PARAFIE
    • KURIA

Najnowsze Wydania

  • GN 25/2025
    GN 25/2025 Dokument:(9309285,Ślepi przewodnicy)
  • GN 24/2025
    GN 24/2025 Dokument:(9300026,Obraz wyciśnięty)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • GN 23/2025
    GN 23/2025 Dokument:(9291848,Ogień, który płonie)
  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
plock.gosc.pl → Wiadomości z diecezji płockiej → Pomóżcie mi, bym był dobrym biskupem

Pomóżcie mi, bym był dobrym biskupem przejdź do galerii

- Dziękuję za to, że miłosierne oblicze Boga spoczęło na mnie, prostym księdzu z Mazowsza, który nie miał prawa przypuszczać, że zostanie powołany do grona następców Apostołów - mówił bp Mirosław Milewski w płockiej katedrze.

 
Płock, 27. 02. 2016. Sakra biskupa Mirosława Milewskiego. Bazylika katedralna Archiwum Jana Waćkowskiego

- Nie lękajcie się! To słowa wielkiej otuchy i słowa wyrażające nieskończoną miłość Boga do człowieka. To dla mnie jednocześnie słowa, które stają się zadaniem i zobowiązaniem, które przyjmuję, jako program mojej posługi - powiedział na zakończenie uroczystości święceń biskupich nowy płocki sufragan - bp Mirosław Milewski.

Mówił o swoim wzruszeniu, gdy staje na progu pasterskiego posługiwania - Staję przed wami z wielką wiarą i jednocześnie wielkim wzruszeniem, by wyrazić płynące z głębi serca słowa serdecznego podziękowania Bogu i ludziom (...) Dziękuję za to, że miłosierne oblicze Boga – Misercordiae vultus – spoczęło na mnie, prostym księdzu z Mazowsza, który nie miał prawa przypuszczać, że zostanie powołany do grona następców Apostołów. (...) Maryi zawierzam moje biskupie życie, każdy dzień posługi i każdego człowieka, którego dane mi będzie spotkać - mówił bp Milewski.

W swym słowie zwrócił się w sposób szczególny do bp. Piotra Libery - jego głównego konsekratora: - Nie byłoby nowego biskupa pomocniczego, gdyby nie [twoje] odczytanie znaków czasu, wytrwałość i pewność, że jest to potrzebne diecezji na teraz i w perspektywie przyszłości - zwracał się do biskupa płockiego nowy biskup pomocniczy. - Pragnę zapewnić, że z pełnym zaangażowaniem i niestrudzenie będę pomagał księdzu biskupowi w realizacji pasterskiej posługi w naszej kochanej diecezji - deklarował bp Milewski.

- Ufając w Boże miłosierdzie, w pokorze, chcę realizować misję zleconą mi przez Pana. Ufam, że z Bożą pomocą uda mi się ją wypełnić. Pokornie proszę was wszystkich, pomagajcie mi, bym był dobrym biskupem – prostym sługą Winnicy Pańskiej. Idę do was z sercem otwartym, z wielką nadzieją "bom jest swojak, bom jednym z Was". Chcę być dobrym narzędziem w rękach Boga, pamiętając na słowa Jezusa, że "sługami nieużytecznymi jesteśmy". Wiem, że przede mną trudne zadanie i duże oczekiwania. Pociechą są dla mnie słowa, jakie skierował Jezus do św. Siostry Faustyny, gdy zlecał jej Swoją misję głoszenia światu miłosierdzia. "Nie bój się, nie pozostawię cię samą. Czyń w sprawie tej, co możesz, ja dokonam wszystkiego, co ci nie dostawa" (Dz. 881)- mówił bp Mirosław po przyjęciu święceń.

« ‹ 1 › »
Święcenia biskupie w Płocku - cz. 1

WIARA.PL DODANE 27.02.2016 AKTUALIZACJA 27.02.2016

Święcenia biskupie w Płocku - cz. 1

​Z rąk biskupa płockiego Piotra Libery święcenia biskupie przyjął ks. prał. Mirosław Milewski - mianowany przez papieża Franciszka - nowym biskupem pomocniczym diecezji płockiej. Zdjęcia: Archiwum Jana Waćkowskiego  
Święcenia biskupie w Płocku - cz. 3

Foto Gość DODANE 27.02.2016 AKTUALIZACJA 27.02.2016

Święcenia biskupie w Płocku - cz. 3

​Z rąk biskupa płockiego Piotra Libery święcenia biskupie przyjął ks. prał. Mirosław Milewski - mianowany przez papieża Franciszka - nowym biskupem pomocniczym diecezji płockiej. Zdjęcia: Agnieszka Małecka /Foto Gość​  
Święcenia biskupie w Płocku - cz. 2

Foto Gość DODANE 27.02.2016 AKTUALIZACJA 16.03.2016

Święcenia biskupie w Płocku - cz. 2

​Z rąk biskupa płockiego Piotra Libery święcenia biskupie przyjął ks. prał. Mirosław Milewski - mianowany przez papieża Franciszka - nowym biskupem pomocniczym diecezji płockiej. Zdjęcia: Agnieszka Otłowska /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..

wp /am/ ao

|

27.02.2016 20:22 GOSC.PL

publikacja 27.02.2016 20:22

1 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BP MIROSŁAW MILEWSKI
  • PŁOCK
  • SAKRA BISKUPIA

wp /am/ ao

Polecane w subskrypcji

  • Robert Kostro dla GN: Widzę nadgorliwość w czyszczeniu muzeów sztuki współczesnej z przedstawicieli środowisk konserwatywnych
    • Rozmowa
    • Piotr Legutko
    Robert Kostro dla GN: Widzę nadgorliwość w czyszczeniu muzeów sztuki współczesnej z przedstawicieli środowisk konserwatywnych
  • Pokarm codzienny. Jak Kościół podchodził przez wieki do praktyki częstej Komunii Świętej?
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Pokarm codzienny. Jak Kościół podchodził przez wieki do praktyki częstej Komunii Świętej?
  • Koniec przyjaźni. Czy Trump i Musk będą chcieli nawzajem sobie zaszkodzić?
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Koniec przyjaźni. Czy Trump i Musk będą chcieli nawzajem sobie zaszkodzić?
  • Iskra na szosie. Na motocyklach z prezentem dla Leona XIV
    • Z bliska
    • Przemysław Kucharczak
    Iskra na szosie. Na motocyklach z prezentem dla Leona XIV
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X