Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Płocki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • BISKUPI
    • PARAFIE
    • KURIA

Najnowsze Wydania

  • GN 29/2025
    GN 29/2025 Dokument:(9344585,Wielkie dzieło tysiąclecia)
  • GN 28/2025
    GN 28/2025 Dokument:(9337843,Egocentryzm i poświęcenie)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 26/2025
    GN 26/2025 Dokument:(9321844,Drużyna Augustyna )
plock.gosc.pl → Wiadomości z diecezji płockiej → Budujcie "Kościół serdeczny"

Budujcie "Kościół serdeczny" przejdź do galerii

- Ta świątynia jest owocem twórczej ludzkiej myśli, żywej wiary i wielkiej ofiarności ludzi - mówiono w czasie uroczystości w parafii św. Katarzyny w Nasielsku.

Bp Piotr Libera i ks. proboszcz Jan Majewski w drodze do nowej świątyni pw. Miłosierdzia Bożego w Nasielsku  
Bp Piotr Libera i ks. proboszcz Jan Majewski w drodze do nowej świątyni pw. Miłosierdzia Bożego w Nasielsku
ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość

"Ta świątynia jest znakiem misterium Kościoła, który Chrystus uświęcił Krwią swoją, aby był Jego Oblubienicą pełną chwały, dziewicą jaśniejącą czystością wiary oraz Matką dającą życie mocą Ducha Świętego. Kościół święty, jest wybraną winnicą Pana, która cały świat obejmuje swoimi gałązkami, mocą Krzyża podnosi swoje słabe dzieci i wprowadza do Królestwa niebieskiego. Kościół szczęśliwy, jest mieszkaniem Boga z ludźmi, przybytkiem świętym zbudowanym z żywych kamieni, stoi na fundamencie Apostołów, na kamieniu węgielnym, którym jest sam Jezus Chrystus. Kościół wspaniały, jest miastem położonym na górze, widocznym dla wszystkich, w nim bowiem jaśnieje odwieczne światło Baranka i rozbrzmiewa wdzięczny śpiew błogosławionych. Dlatego pokornie prosimy Cię, Panie, ześlij pełnię błogosławieństwa na ten kościół i ołtarz, aby zawsze były miejscem świętym i stołem przygotowanym do składania Chrystusowej Ofiary" - modlił się biskup płocki, a następnie namaścił ołtarz i ściany świątyni, dokonał i okadzenia oraz zapalił świece w kościele.

Sugestywna, bogata w liturgiczne znaki liturgia zakończyła się śpiewem hymnu: "Ciebie Boga wysławiamy" i podpisaniem Aktu Konsekracji Kościoła. "Wielki trud całej wspólnoty parafialnej poświęcamy na chwałę Bogu Miłosiernemu, pod opiekę Jego Najświętszej Matki, a na pożytek potomnym" - napisano w dokumencie, który podpisał m.in. biskup płocki i ks. proboszcz.

Biskup płocki w czasie uroczystości odznaczył ks. proboszcza Jana Majewskiego tytułem kanonika honorowego Kapituły Kolegiackiej Pułtuskiej.

Budowę kościoła rozpoczęto w październiku 2006 r. Projekty budowli i wystroju kościoła wykonali architekci Danuta Rzewuska-Krupińska i Tadeusz Krupiński z Warszawy. Wykonawcą prac budowlanych była firma "Wald-Glob" Jana Radeckiego z Pułtuska. Budowla zajmuje 780 m kw., jest jednoprzestrzenna z 30-metrową wieżą.

« ‹ 1 2 3 4 › »
Poświęcenie kościoła w Nasielsku

WIARA.PL DODANE 18.05.2015

Poświęcenie kościoła w Nasielsku

​Bp Piotr Libera dokonał poświęcenia kościoła Miłosierdzia Bożego w parafii św. Katarzyny w Nasielsku. Zdjęcia: ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Włodzimierz Piętka

|

18.05.2015 10:28 GOSC.PL

publikacja 18.05.2015 10:28

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • NASIELSK
  • POŚWIĘCENIE KOŚCIOŁA

ks. Włodzimierz Piętka

Polecane w subskrypcji

  • Kard. Ryś dla „Historii Kościoła”: Oficjalne nauczanie Kościoła nigdy nie było antysemickie
    • Historia Kościoła
    • Rozmowa Jacka Dziedziny
    Kard. Ryś dla „Historii Kościoła”: Oficjalne nauczanie Kościoła nigdy nie było antysemickie
  • Zamiana WIBOR-u na POLSTR. Co to oznacza dla Twojego kredytu?
    • Ekonomia
    • Karol Białkowski
    Zamiana WIBOR-u na POLSTR. Co to oznacza dla Twojego kredytu?
  • Szkaplerz jak obrączka. „Nie jest amuletem, nie jest drogą na skróty”
    • Rozmowa
    • Przemysław Kucharczak
    Szkaplerz jak obrączka. „Nie jest amuletem, nie jest drogą na skróty”
  • Szkaplerz – skromny, mały znak, symbolizujący inną rzeczywistość
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    Szkaplerz – skromny, mały znak, symbolizujący inną rzeczywistość
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X