Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Płocki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • BISKUPI
    • PARAFIE
    • KURIA

Najnowsze Wydania

  • GN 25/2025
    GN 25/2025 Dokument:(9309285,Ślepi przewodnicy)
  • GN 24/2025
    GN 24/2025 Dokument:(9300026,Obraz wyciśnięty)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • GN 23/2025
    GN 23/2025 Dokument:(9291848,Ogień, który płonie)
  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
plock.gosc.pl → Wiadomości z diecezji płockiej → Kolędowa symfonia

Kolędowa symfonia przejdź do galerii

- Takiej orkiestry w kościele jeszcze nie widziałem – przyznał ks. Jan Jóźwiak proboszcz ciechanowskiej parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej, w której parafianie, i nie tylko, spotkali się na wspólnym graniu i śpiewaniu kolęd.

- Wspólne kolędowanie jednoczy nas i czyni bardziej rodziną - podkreślał w czasie ciechanowskiego kolędowania rodzin ks. Jan Jóźwiak, proboszcz u Matki Bożej Fatimskiej  
- Wspólne kolędowanie jednoczy nas i czyni bardziej rodziną - podkreślał w czasie ciechanowskiego kolędowania rodzin ks. Jan Jóźwiak, proboszcz u Matki Bożej Fatimskiej
Marek Szyperski

Pierwszy z takim pomysłem zgłosił się jeden z parafian – Dariusz Dąbkowski. Duszpasterzom pomysł się spodobał i w niedzielę Świętej Rodziny w kościele bł. Jana Pawła II spotkało się kilkadziesiąt osób, od najmłodszych do najstarszych – śpiewających i grających na różnych instrumentach: gitarach, bębnach, fletach, akordeonach, organach, różnego rodzaju „przeszkadzajkach”. W repertuarze znalazły się znane wszystkim kolędy (zapis nutowy można było wcześniej znaleźć na stronie internetowej parafii), wśród nich znalazły się na przykład: „Cicha noc”, „Wśród nocnej ciszy”, czy „Lulajże Jezuniu”.

Koncert tak się spodobał, że jego uczestnicy zapewnili także oprawę Mszy św. – W takim wydarzeniu jak dzisiaj widać, że Kościół jest rodziną – mówił po koncercie ks. proboszcz Jan Jóźwiak. - Nie dajmy się skłócić, to wspólnota jest jedyną wiarygodną odpowiedzią na te czasy. Mamy pokazywać światu, że Kościół to jedna, wielka rodzina. Dziękuję, że wykorzystujecie swoje talenty. Wielkie brawa dla wszystkich.

Ks. proboszcz zapowiedział, że wspólne kolędowanie będzie kontynuowane w następnych latach, a wikariusz ks. Artur Bombiński dodał, że podobny koncert ma zostać zorganizowany podczas tegorocznych nabożeństw majowych.

« ‹ 1 › »
Rodziny "kolędują Małemu"

WIARA.PL DODANE 01.01.2013

Rodziny "kolędują Małemu"

Na zaproszenie duszpasterzy parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie spotkały się rodziny muzycznie utalentowane na wspólnym kolędowaniu przy żłóbku. Zdjęcia: Marek Szyperski  
oceń artykuł Pobieranie..

Marek Szyperski

|

01.01.2013 23:36 GOSC.PL

publikacja 01.01.2013 23:36

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BOŻE NARODZENIE
  • CIECHANÓW
  • KOLĘDOWANIE
  • RODZINA

Marek Szyperski

Polecane w subskrypcji

  • Robert Kostro dla GN: Widzę nadgorliwość w czyszczeniu muzeów sztuki współczesnej z przedstawicieli środowisk konserwatywnych
    • Rozmowa
    • Piotr Legutko
    Robert Kostro dla GN: Widzę nadgorliwość w czyszczeniu muzeów sztuki współczesnej z przedstawicieli środowisk konserwatywnych
  • Pokarm codzienny. Jak Kościół podchodził przez wieki do praktyki częstej Komunii Świętej?
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Pokarm codzienny. Jak Kościół podchodził przez wieki do praktyki częstej Komunii Świętej?
  • Koniec przyjaźni. Czy Trump i Musk będą chcieli nawzajem sobie zaszkodzić?
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Koniec przyjaźni. Czy Trump i Musk będą chcieli nawzajem sobie zaszkodzić?
  • Iskra na szosie. Na motocyklach z prezentem dla Leona XIV
    • Z bliska
    • Przemysław Kucharczak
    Iskra na szosie. Na motocyklach z prezentem dla Leona XIV
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X