Stodoła pełna fotografii

W Przasnyszu odbył się wernisaż jubileuszowej wystawy Tadeusza Myślińskiego - Fotografia "Uczynić widzialnym".

Zaprezentowana w sali konferencyjnej przasnyskiego Starostwa Powiatowego ekspozycja została zorganizowana z okazji 50 lat pracy twórczej Tadeusza Myślińskiego oraz 30 lat organizowanych przez niego plenerowych prezentacji fotografii artystycznej "Stodoła".

Tadeusz Myśliński jest wybitnym przasnyskim fotografikiem, członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej - Stowarzyszenie Twórców oraz członkiem honorowym Światowego Stowarzyszenia Artystów Fotografików i Twórców Audiowizualnych, autorem bardzo wielu zdjęć, wykonanych z zastosowaniem różnorodnych technik. Były one prezentowane podczas licznych wystaw, a ich autor był za swoje osiągnięcia artystyczne wielokrotnie nagradzany, m.in. przez ministra kultury odznaką Zasłużony Działacz Kultury, nagrodę specjalną za zasługi dla kultury polskiej oraz medalem Stanisława Ostoi-Kotkowskiego w kategorii Twórca Uznany. Podstawową tematyką jego twórczości fotograficznej są przyroda i architektura północnego Mazowsza. I to właśnie głównie tego rodzaju zdjęcia można było zobaczyć na wystawie w Starostwie Powiatowym. Jak nietrudno zauważyć, bardzo często fotografowanym przez Tadeusza Myślińskiego obiektem jest przasnyski kościół i klasztor ojców pasjonistów. - To prawdziwa perła Mazowsza - przekonuje fotografik.

Tadeusz Myśliński jest również współorganizatorem wydarzeń kulturotwórczych na północnym Mazowszu. Od 1995 roku organizuje w Przasnyszu Ogólnopolskie Plenerowe Prezentacje Fotografii Artystycznej "Stodoła". - Treścią "Stodoły" jest twórca i jego dzieło, formą zaś stodoła wiejska otoczona przyrodą, ogrody, sady, koledzy. Odbiorcy, którzy wspólnie tworzą specyficzny klimat, zmieniając pejzaż kulturalny miasta i regionu. Te 30-letnie prowokacyjne zdarzenia artystyczne od początku były i są wyzwaniem do bycia aktywnym i być może będą także przyczynkiem do rozmów o regionalizmie, o stronach rodzinnych przez pryzmat sztuki - wyjaśnia pan Tadeusz. Swoją jubileuszową wystawę określił jako język obrazkowy na sztalugach. Rozpoczynając wernisaż, zachęcił licznie przybyłych gości do uczczenia minutą ciszy zmarłe osoby, które przez lata współtworzyły kolejne edycje galerii "Stodoła". Podczas spotkania przedstawicielka Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, który objął wystawę swoim patronatem, wręczyła Tadeuszowi Myślińskiemu złoty medal, przyznany mu przez to stowarzyszenie za wspieranie twórczości fotograficznej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wojciech Ostrowski