Wyśpiewać majowe czynem

W uroczystość NMP Królowej Polski bp Szymon Stułkowski modlił się w Modlinie Twierdzy i wziął udział w nabożeństwie majowym na Wiśle.

- Konkretnie "weź Maryję do siebie" - zachęcał biskup Szymon Stułkowski wiernych w Twierdzy Modlin, z którymi modlił się w uroczystość NMP Królowej Polski, 3 maja.

- W liturgii tej uroczystości słyszymy słowa zaproszenia: "weź Maryję do siebie". - Różne są sposoby przyjęcia Maryi do siebie. Każdy z nas najlepiej wie, jak to wygląda w jego życiu. Zachęcam was, abyście ponowili to maryjne zawierzenie zwłaszcza w miesiącu maju. W tym czasie nawet przydrożne kaplice, pięknie udekorowane, będąc znakiem przynależności do Maryi, są dla nas przynagleniem, abyśmy nie tylko deklaracją czy słowem, ale czynem woli przylgnęli do Jezusa i Maryi - zachęcał biskup. - Maryja jest jedną z nas, najbardziej z ludzi oddała się Bogu, najbardziej Jemu się zawierzyła i dlatego rozumie każdego z nas - mówił.

Po Mszy św. odbyła się procesja do jednej z maryjnych figur na osiedlu, gdzie odśpiewano Litanię loretańską. Maryjną modlitwę kontynuowano również w czasie spływu Wisłą do Czerwińska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

wp