Nowy numer 08/2024 Archiwum

Razem budujmy sanktuarium

Ofiary zbierane na tacę w tę niedzielę w całej diecezji płockiej są przeznaczone na rozbudowę sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.

Kolejny raz wierni diecezji płockiej włączą się w rozbudowę diecezjalnego sanktuarium w miejscu objawień Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie Kowalskiej. Dzieło to zostało podjęte w 2015 r. przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Do hojności serca i wsparcia sanktuarium zachęca biskup płocki:

W liście skierowanym do Was na początku Adwentu poinformowałem, że ofiary złożone na tacę w kościołach naszej diecezji w niedzielę 28 stycznia 2024 roku będą przeznaczone na prace przy budowie sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku, wznoszonego przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Zbliżamy się do 100. rocznicy objawienia Pana Jezusa Siostrze Faustynie Kowalskiej, w którym usłyszała Ona, że ma wymalować obraz z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Ten wizerunek, który Siostra Faustyna ujrzała w Płocku jest dzisiaj znany i czczony na całym świecie. Do tego miejsca przybywają pielgrzymi z wszystkich stron kuli ziemskiej. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że wybrał Płock, by światu objawić swoje Miłosierdzie.
Wyrazem tej wdzięczności niech staną się nasze hojne ofiary złożone na tacę, dzięki którym będzie możliwa kontynuacja budowy sanktuarium. Proszę abyście w miarę możliwości włączyli się w to piękne dzieło, które pozostanie świadkiem obecności Miłosiernego Boga na naszej mazowieckiej ziemi.
Wdzięczny za Waszą duchową i materialną troskę o wspólnotę Kościoła, modlę się za Was i wypraszam Boże błogosławieństwo!

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy