Nowy numer 48/2023 Archiwum

Maszewo. Przygoda czeka!

Na początku nowego roku szkolnego Bractwo Harcerskiej Bandery z podpłockiego Maszewa prowadzi nabór do swojej organizacji.

Harcerze - wodniacy z Maszewa zapraszają chętnych w szeregi swojej gromady zuchowej i drużyny harcerskiej "Białe Wilki". Co jest potrzebne, by stać się częścią Bractwa Harcerskiej Bandery? Na pewno chęć i zapał, a także otwartość na dobrą przygodę (bo tu jej nie brakuje) i naukę wielu pożytecznych umiejętności; potrzebny jest też odpowiedni wiek - czyli 5-10 lat dla kandydatów do gromady zuchowej, i ukończony 11. rok życia dla kandydatów do drużyny harcerskiej.

Bractwo, z kolei, oferuje w ciągu roku szkolnego biwaki, rajdy, kolonie, wycieczki, i nierzadko możliwość udziału w wyjątkowych wydarzeniach (np. w kwietniu tego roku zuchy uczestniczyły w otwarciu obchodów 200-lecia Kanału Augustowskiego; w 2016 r. załoga tratwy "Pazur" dopłynęła na ŚDM w Krakowie; co roku też organizują Harcerską Ekstremalną Drogę Krzyżową). Jest też stała praca formacyjno-wychowawcza, która odbywa się na cotygodniowych zbiórkach (w każdy piątek, w godz. 16.30-18.00, w remizie OSP w Maszewie k. Płocka).

Bractwo Harcerskiej Bandery jest jednocześnie częścią większej struktury - Federacji Harcerskiej "Zarzewie", która skupia niezależne organizacje harcerskie z całej Polski. - Są spotkania, zloty, festiwale i jest wymiana doświadczeń między drużynami. Federacja pokazuje i weryfikuje poziom pracy, i to jest motywujące - podkreśla hm. Krzysztof Nowacki, założyciel, instruktor i opiekun Bractwa Harcerskiej Bandery.

Kontakt w sprawie naboru pod numerem tel. 794 752 526 lub pod adresem: k.nowacki.bhb@gmail.com

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy