Nowy numer 38/2023 Archiwum

Familijne święto

Już w najbliższy weekend w Glinojecku odbędą się "Dni dla Małżeństwa i Rodziny". To świetna okazja, by od specjalistów, duchownych, a przede wszystkim małżonków z bogatym doświadczeniem życia zaczerpnąć wskazówki, m.in. jak budować i pielęgnować dobre relacje, i gdzie szukać pomocy w kryzysach.

Sobotnio-niedzielne wydarzenie to inicjatywa Fundacji Tak dla Rodziny, założonej i prowadzonej przez Aldonę i Artura Wiśniewskich, i wpisuje się ono w ich projekt "Rodzina Szkołą Miłości". Natomiast gospodarzem "Dni dla Małżeństwa i Rodziny" jest parafia św. Stanisława BM w Glinojecku, bo tu, w kościele parafialnym, 2 i 3 września będą odbywać się konferencje, koncerty, wystawy, oraz Msza św. pod przewodnictwem bp. Szymona Stułkowskiego i wieczór wdzięczności za dar małżeństwa i rodziny.

- Chcemy, by wybrzmiał przekaz o sile wierności jako wartości i fundamencie, na którym budowana jest trwałość małżeństwa i rodzina. Podczas tego wydarzenia odbywać się będą wykłady, prezentacje, wystawa, strefa dla dzieci, a zaproszone zespoły rodzinne zaprezentują piosenki, których treść umocni ideę projektu. Koncerty zespołów rodzinnych uzupełniane będą świadectwami małżonków z wieloletnim stażem, udokumentowane w formie 4 spotów promujących wierność, miłość, zaufanie, uczciwość małżeńską i prezentowane w mediach i na stronie fundacji - wyjaśnia Aldona Wiśniewska.

W sobotę wśród zaproszonych gości i prelegentów będzie m.in.: dr hab. Maria Ryś, której praca badawcza koncentruje się wokół zagadnień z zakresu psychologii rodziny, dysfunkcji w rodzinie, radzenia sobie w sytuacjach trudnych, negocjacji oraz profilaktyki uzależnień. Tego dnia odbędzie się także spotkanie z Patrycją Przybysławską, redaktor czasopisma "WychowujMy" oraz występ znanej muzykującej rodziny Sternickich. O "Małżeństwie jako szkole miłości" będzie mówił proboszcz glinojeckiej parafii ks. dr Rafał Pabich, zajmujący się poradnictwem psychologicznym i psychoterapią.

Kulminacją tego dnia będzie Msza św. o godz. 16 pod przewodnictwem biskupa płockiego Szymona Stułkowskiego. podczas której zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie. Zaproszone małżeństwa obchodzące jubileusze 25-, 50- czy 75-lecia, zostaną uhonorowane okolicznościową statuetką, a wszystkie pozostałe zgromadzone małżeństwa otrzymają pamiątki i upominki.

Podczas sobotniego wieczoru wdzięczności, który rozpocznie się o godz. 18.30 zaśpiewają Julia i Grzegorz Kopalowie, małżeństwo muzyków (Grzegorz jest cenionym producentem muzycznym, kompozytorem, instrumentalistą i wokalistą, natomiast Julia wykładowcą akademickim, wokalistką sceniczną i studyjną). Modlitwę zaś poprowadzi bp Artur Ważny z diecezji tarnowskiej.

W niedzielę, 3 września o godz. 17 w glinojeckim kościele wystąpi Tomek Kamiński z koncertem "Ty tylko mnie poprowadź". W czasie "Dni dla Małżeństwa i Rodziny" w ich rodzinnej parafii będzie można usłyszeć także organizatorów przedsięwzięcia - rodzinę Wiśniewskich, tworzącą już od ponad 20 lat zespół Moja Rodzina. Wydarzeniom będzie towarzyszyć m.in. wystawa pt.: ”Małżeństwo to Przygoda”, a na stoiskach będą promowały się wydawnictwa i instytucje związane z rodziną. Projekt "Rodzina Szkołą Miłości" został dofinansowany w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Po pierwsze Rodzina!".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast